Xiaomi 14

Xiaomi 14 Geliyor! İlk Paylaşım Geldi

  Google News

Akıllı telefon yarışında geriye düşmek istemeyen ve sürekli ataklar yapan Xiaomi, yeni amiral gemisi için da hazırlıklarına başladı. Markanın yeni amiral gemisi olarak karşımıza çıkacak Xiaomi 14 için tanıtımın ne zaman yapılacağı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 13 serisini unutturacak olan model için paylaşımları yapan, Redmi markasının CEO’su olan Lu Weibing oldu.

Weibo üzerinden yapılan paylaşıma bakacak olursak yeni amiral gemisi modeli için Ekim ayı işaret ediliyor.

Xiaomi 14, Ekim Ayının Sonunda Gelebilir

Paylaşımda net olarak “Ekim çok heyecan verici olacak” ifadesinin yer aldığını görüyoruz. Aslında bu ifadeden yola çıkarak telefonun geleceğini söylemek pek mümkün değil. Fakat şöyle bir durum var ki markaya yakın olan kaynaklar tarafından yapılan sızıntılarda da yine aynı tarihler üzerinde durulmuştu.

Haliyle Redmi CEO’sunun yaptığı paylaşımların da Ekim ayının sonu için Xiaomi 14 modelini işaret ettiği düşünülüyor. Peki yeni akıllı telefondan neler bekliyoruz?

Xiaomi 14

Xiaomi 14 Nasıl Bir Akıllı Telefon Olacak?

Bu zamana kadar gelen sızıntılarla beraber telefon için belli başlı özelliklerin ortaya çıkarıldığını gördük. Buna göre hem temel modelde hem de Pro modelinde yer alan işlemci Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi olacak.

Son seri amiral gemisi işlemci modeline 12 GB RAM eşlik edecek. Ekran boyutu ve kameraları konusunda detayların belli olmadığı akıllı telefon, iPhone modellerinde olduğu gibi titanyum çerçeve kullanacak. Kapak kısmında titanyum kasa kullanan ilk Android modelleri arasında da yerini almış olacak.

Muhtemelen ülkemizde de satılacak olan modelin fiyat dengesi ve diğer detayları için de Ekim sonunda yapılacağı söylenen tanıtımı beklememiz gerekecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video