PC HocasıTeknolojiYeni Nesil S-Pen’ler, Kablosuz Kameraya Sahip Olacak!

Yeni Nesil S-Pen’ler, Kablosuz Kameraya Sahip Olacak!

   

Geçtiğimiz günlerde, Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un 2022 yılında piyasaya sürmek için hala yeni bir Note serisi akıllı telefon üzerinde çalışıyor olabileceğini paylaşmıştık. Galaxy Note 22 serisinin ana özelliği ise elbette cihaza entegre S-Pen kaleme sahip olmasıdır ve Samsung’un ortaya çıkan yeni bir patenti, S-Pen kaleminin özellikler listesini genişletmek için bir takım çalışmalara başladığını gösteriyor.

“Ayrılabilir kamera içeren taşınabilir terminal” başlığına sahip 5 Mart 2021 tarihli patent 10 Eylül 2021’de internette yayınlandı. Patent, S-Pen’e birden fazla işleve hizmet edebilecek bir kablosuz kamera modülü ekleneceğini gösteriyor. Biri, gerekirse manyetik olarak ortaya çıkarak ön tarafta bulunan özçekim kamerasının yerini devralacak.

İkincisi ise, kamera tamamen çıkarılabilir olacak ve özçekimler veya başka amaçlar için kablosuz kamera olarak kullanılabilecek. Son olarak, S-Pen bir klips içerebilecek, bu da onu giysilere veya diğer nesnelere takmanıza olanak tanıyacak ve yine kullanımı için yeni seçenekler sunacak.

Kamera, Wi-Fi, Bluetooth veya NFC kullanarak telefonunuzla kablosuz olarak iletişim kuracak ve aynı zamanda entegre bir kamera gibi kullanılabilecek. Yeni S-Pen, elbette, ana kameranız için uzaktan kumanda işlevi de dahil olmak üzere tam diğer model S-Pen işlevlerini ve Hava Hareketlerini tamamıyla destekleyecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yeni-nesil-s-penler-kablosuz-kameraya-sahip-olacak-117813/ linkinden 17.08.2022 23:08:07 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video