15 inç MacBook Air

15 inç MacBook Air Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

  Google News

Apple’ın önemli etkinliklerinden biri olan WWDC 2023 başladı. Etkinlik kapsamında ilk tanıtılan ürün ise 15 inç MacBook Air modeli oldu.

Daha önce 13.6 inçlik bir ekran ile gördüğümüz PC, bu yeni model ile beraber yeni bir eşik aşmış oldu. Peki söz konusu seride nasıl özellikler gördük? Apple’ın yeni cihazına daha yakından bakacağız.

15 inç MacBook Air ile Neler Geldi?

Yeni MacBook Ait modelinde 11.5 mm kasa kalınlığı sunulduğunu görüyoruz. Bir hayli ince bir kasayla gelen yeni seri, eski modelin tasarım dilini de yansıtıyor yorumunu yapabiliriz.

Teknik özellikler açısından baktığımız zaman ise bu kez çok daha güçlü bir Air ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz. Cihazda M2 serisi işlemcilere yer veriliyor. Intel serisi bir önceki MacBook Air modellerine göre 12 kata kadar daha iyi performans sunan M2 işlemciler, 8 çekirdekli bir CPU ve 10 adede kadar yapılandırılabilen GPU birimiyle beraber geliyor.

Yeni işlemciyle beraber RAM kısmında da 24 GB seviyesine kadar bellek seçimi yapılabiliyor. Ayrıca depolama birimi de 2 TB seviyesine kadar tercih edilebiliyor.

Ekran kısmına geçtiğimiz zaman 15 inç MacBook Air modelinde çok büyük bir fark göremiyoruz.

Seride 15.3 inç boyutunda True Tone teknolojisine sahip Liquid Retina ekran kullanılıyor. 1 milyar renk desteği bulunan ekranın maksimum parlaklık değeri ise 500 nit olarak açıklanmış durumda.

15 inç MacBook Air

Pil Süresi Nasıl?

Kullananlar bilecektir ki Apple Mac serisinde pil süresi konusunda iddialı. 15 inç MacBook Air modeli de bu cihazlardan biri oldu. Markanın söylediğine göre seride 18 saate kadar pil süresi sunulacak. Tabii ki kullanıma bağlı olarak da bu süre değişecek.

MagSafe bağlantısı, Touch ID, Magic keyboard, 6 hoparlörün olduğu ses sistemi, 1080p kamera ise serinin diğer özellikleri arasında.

15 inç MacBook Air

15 inç MacBook Air Fiyatı Nasıl?

Apple, yeni seri için fiyatları da açıkladı. Buna göre söz konusu model 1.299 dolarlık bir satış fiyatı ile karşımıza çıkacak. Türkiye fiyatı da kısa süre içerisinde açıklanacaktır.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video