AMD Ryzen 7 serisi DDR4 3400 MHz’de çalışabiliyor

AMD Ryzen işlemcilerin DDR belleğinin ilk zamanlarda nasıl olacağı konusunda pek çok soru işaretleri vardı. Yeni modülleri kullanırken kişiler sorun yaşayıp yaşamayacağından emin olamıyordu. Ancak şimdi Ryzen 7 1700'ün DDR4 bellekler ile nasıl çalıştığı doğrulandı.

DDR4 3400 MHz'de mis!

Geçtiğimiz sene pek çok konuda AMD'nin artık DDR4 belleklere geçiş yapmaları konusunda kullanıcılardan dönüşler gelmişti. Ryzen o zamanlar çıtlatılıyordu ama bu kadar hızlı ve sert geleceğini kimse beklemiyordu. Hatta o kadar hızlı geldi ki, Intel işlemci fiyatlarında 1000 TL'ye kadar indirime gitme kararı aldı. Fakat bu kullanıcıları Ryzen için duyduğu heyecandan vazgeçirmedi.

Şimdi ise Ryzen 7 1700'ün DDR4 3400 MHz bellekler ile 18-17-17-37-1T zamanlamaları ile sorunsuz çalıştığı doğrulandı. Gerçekleştirilen testlerde ASUS'un en üst düzey anakartından birisi olan Crosshair VI Hero modeli tercih edildi.

Çift kanallı G.Skill belleğin iki modülü anakart üzerine yerleştirildi. 8+8 GB olarak tercih edilen RAM'ler şuana kadar iki yuvada en iyi performansı sağladı. Ancak şuanda bilgi sadece anakartta bulunan iki RAM yuvası için geçerli. İlerleyen günlerde 32 GB RAM takıp farklı testler ile Ryzen 7 karşımıza çıkacaktır.

İlgili Etiketler