PC HocasıDonanımAnakart Üretimi Azalacak !

Anakart Üretimi Azalacak !

 

Üst düzey tedarik ağları kaynaklarından alınan yeni rapora göre Asus ve Gigabyte‘ın 2016’nın ilk çeyreğinde 4.2-4.5 milyon arasında anakart sevkiyatı yapması bekleniyor. Bu noktada kaynakların tahminleri doğruysa sevkiyat miktarı geçen yılla karşılaştırıldığında daha az olacak.

 

asus-anakart

 

Küresel anakart  pazarında ithalatı 2014’te 69 milyon civarında, ancak bu rakam 2015’te 54 milyona geriledi. Kaynaklara göre gönderim sayısı bu yıl biraz daha düşecek. Küresel sevkiyatın 50 milyon olması bekleniyor.

 

 

 

Birkaç piyasa analisti azalmanın önde gelen üreticiler dışında diğer üreticileri de ehemmiyetli ölçüde etkileyeceğini ifade etmekte. Bununla beraber yayınlanan değişik bir araştırma raporunda VR aletleriyle beraber tüketicilerin üst düzey pc yöneleceği ileri sürülmüştü. Aslında bu konu önceden gündeme gelen bir konu. Bir takım gözlemciler tarafından da sanal gerçeklik aletlerinin bilgisayar pazarına doping tesiri yapacağı belirtildi. Şayet bu vaziyet gerçekleşirse dizüstü ve masaüstü PC’lere olan talep yükselişe geçebilir.

 

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video