PC HocasıTeknolojiApple Yine Bir İlke İmza Atacak: Katlanabilir E-Ink Ekran Geliştiriyorlar!

Apple Yine Bir İlke İmza Atacak: Katlanabilir E-Ink Ekran Geliştiriyorlar!

   

Kaliforniya merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Apple‘ın katlanabilir cihazlarda kullanılmak üzere E-Ink ekran teknolojisinde çalıştığına dair bir takım iddialar internete sızmaya başladı. Analist ve Sektör Tahmincisi Ming-Chi Kuo’ya göre şirket şu anda iPad tabletlerinde kullanmak için Elektronik Kağıt Ekran (E-Ink) ve halen daha gizemini korumakta olan katlanabilir cihazını test ediyor.

Twitter hesabı üzerinden kısa raporlar paylaşan Kuo, E-Ink teknolojisinin renkli EPD’sinin, geleneksel bir OLED veya LCD ekrandan çok daha fazla enerji verimli olacağı için “katlanabilir cihazlar için ana akım bir çözüm olma potansiyeline sahip olduğunu öne sürdü.

Mevzubahis güç tasarrufu, Apple’ın katlanabilir cihazının dış kapağında bulunan ekranın büyük boyutlu ve Her Zaman Açık Ekran (AOD) ile gelebileceği anlamına geliyor olsa da, E-Ink teknolojisinin çok daha az duyarlı ve daha az renk gamı içerdiği göz önüne getirildiğinde seçim konusunda ikinci planda kalacağı anlamına geliyor.

Kuo’ya göre şirket katlanabilir cihaz endüstrisinde büyük ihtimalle 2025 yılına kadar bir ürün çıkarmayacak ve katlanabilir cihaz pazarında bir telefondan (iPhone) ziyade daha çok iPad ürün bandında bir yenilik söz konusu olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-yine-bir-ilke-imza-atacak-katlanabilir-e-ink-ekran-gelistiriyorlar-127535/ linkinden 05.07.2022 03:07:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video