PC HocasıSinemaAtiye Dizisi için IMDb Puanı Belli Oldu

Atiye Dizisi için IMDb Puanı Belli Oldu

 

Netflix’in ikinci Türk dizisi olarak gündemde olan Atiye için beklenen ilk sezon yayınlanmıştı. Beran Saat’in başrolünde yer aldığı yapımın ilk sezonu bir hayli ses getirdi. Dizide yer alan cesur sahnelerde yapımın daha çok gündeme çıkmasını sağladı. Bu ilgiyle beraber geçtiğimiz gün Atiye’nin IMDb puanı açıklandı.

Binlerce kullanıcının oylamaları sonrasında belli olan puanlar, dizinin ne kadar iddialı olduğunu da ortaya çıkarmış durumda.

Atiye için 4903 kullanıcı oy verdi!

Dizinin ilk sezonu için yapılan değerlendirmelerin genel olarak olumlu olduğunu söyleyerek başlayalım. Ses getiren yapımın puanı da bunu net bir şekilde gösteriyor. Toplamda 4903 kullanıcı tarafından oylanan yapım, 10 üzerinden 8 puan almayı başardı.

Atiye IMDb puanı 8.0 olarak belirlenirken, dizinin yorumları da genel olarak olumlu bulundu. Bir oranlama yapmak istersek kullanıcıların %38.7’lik kısmının diziye tam puan verdiğini görüyoruz. Buna karşın oy kullanan isimlerin sadece %3’lük kısmının yapıma 1 puan verdiğini de ekleyelim.

Atiye

Tabii ki kullanılan oyların yaşlara göre dağılımı da açıklandı. Buna göre diziye oy kullanan kullanıcıların yaş aralıkları şöyle:

  • 18 yaşından küçük olan kullanıcıların ortalaması 9.7 puan
  • 18 ile 29 yaş arasındaki kullanıcıların ortalaması 8.2 puan
  • 30 ile 44 yaş aralığındaki kullanıcıların ortalaması 7.8 puan
  • 45 yaş ve üzeri kullanıcıların ortalaması 7.1 puan.

Atiye dizisi için IMDb puanları bu şekilde. Dizinin ikinci sezonunun ne zaman geleceği ve dizinin nasıl devam edeceği konusunda ise henüz detaylar belli değil.

Etiketler

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video