Batman Arkham Oyunları Nintendo Switch’e Geliyor

  Google News

Batman Arkham serisinin üç oyunu, Nintendo Switch’e geliyor. Rocksteady’nin geliştirdiği Batman Arkham oyunları Nintendo Switch için piyasaya çıkacak. Warner Bros, bu haberi geçtiğimiz günlerde yaptıkları Nintendo Direct’te açıkladı. Seride toplam üç oyun var.

Bu serinin ilk oyunu olan Batman: Arkham Asylum’un hikayesinde Batman, Jokeri akıl hastanesine getirir. Ancak Batman, Joker bu kadar kolay teslim olduğu için şüphelenir ve hikaye bu şekilde başlar. Serinin ikinci oyunu olan Batman: Arkham City ise serideki en yüksek Metacritic puanına sahip oyun olarak yer alıyor. Çıktığı yıllarda çoğu oyuncu ve basın kuruluşu oyunu sevmişti ve oyun çokça ilgi görmüştü. Serinin üçüncü ve son oyunu olan Batman: Arkham Knight ise çıktığı zaman fazlasıyla tepki almıştı. Bunun nedeni ise oyun çıktığı zaman PC’de çok fazla optimizasyon sorunu vardı.

Nintendo, bu oyunları sadece Nintendo Switch’e getireceğini söylemekle kalmadı ve oyunların çıkış tarihini de açıkladı.

Batman Arkham Serisi Nintendo Siwtch’e Ne Zaman Çıkacak ?

Nintendo Direct’te bir fragman ile Switch için duyurulan bu oyunların çıkış tarihi de aynı etkinlikte belli oldu. Bu yapılan duyuruyla birlikte Nintendo tarafı için işler değişti. Bunun nedeni ise bir Nintendo konsoluna en son çıkan ana akım Batman oyunu 2013 yılında çıkmıştı. Bu oyun da Batman Arkham City: Armored Edition olmuştu.

Batman Arkham serisi, Nintendo Switch için 2023 Sonbaharında çıkış yapacak.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video