Öğrencilere Bilgisayar ve Telefon Alımında Vergi Muafiyeti Geliyor

  Google News

Geçtiğimiz saatlerde öğrenciler için yeni bir düzenleme duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni karar, üniversite öğrencilerini kapsayacak. Karara göre öğrenciler, bilgisayar ve akıllı telefon alırken vergiden muaf olacak. Peki kararın detayları neler? Bakalım.

Üniversite Öğrencilerine Akıllı Telefon ve Bilgisayarda Vergi Muafiyeti

Yapılan açıklamaya bakacak olursak, üniversite öğrencileri telefon ya da bilgisayar almak istediklerinde 1 defaya mahsus olacak şekilde vergiden muaf olacak. Muhtemelen 1 defaya mahsus olmasının nedeni de kararın istismar edilmesini engellemek.

Bunun dışında aynı açıklamada üniversite öğrencileri için aylık 10 GB ücretsiz internet desteği verileceği de açıklandı.

bilgisayar ve akıllı telefon alırken vergiden muaf

Fakat iki açıklama için de detaylandırma yapılmadığını belirtelim. Yani hangi model ya da hangi fiyat aralığında bilgisayar ve telefonlar için vergi muafiyeti olacağı, bunun bir yaş sınırının olup olmayacağı gibi konular net değil.

Özellikle akıllı telefonlarda hem KDV hem de ÖTV’nin olmaması, fiyatların ciddi bir şekilde düşmesi anlamına gelebilir. Tabii ki daha net konuşmak adına önce konu hakkında yeni açıklamalar görmemiz gerekecek. Akıllı telefon ve bilgisayarlar için vergi muafiyetinin kapsamı ve detayları açıklandığı zaman, yine haberimizi güncelleriz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

21 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video