PC HocasıOtomobilCadillac’ın Yeni Suv Modeli XT5

Cadillac’ın Yeni Suv Modeli XT5

 

Geçtiğimiz günlerde “yerli otomobil” projesinde Cadillac‘ın BLS modeline tıpatıp benzediği ve internette bu konu ile ilgili çok konuşulan konuları defalarca görmüştük. Cadillac gibi bir firmanın sahip olduğu araç kitlesi ve lüx deneyimi yeni araçları ile de devam ediyor. Şimdi de Cadillac ekibi yeni SUV modeli XT5‘i tanıtmaya hazırlanıyor.

Crossover sınıfı içerisinde yer alan yeni modelin yayınlanan videosunu izlediğinizde araca aşık olabilirsiniz. Hem iç hem de dış dizaynı göze çarpıyor.

cadillac-xt5-interior
CADILLAC XT5 ÖZELLİKLERİ

Yeni lüx modelin dış ve iç görünümü kadar, teknik detayları da göz dolduruyor. Açıkçası araca monte edilen tampona doğru eğilebilen LED aydınlatmalardan tutun, çift egzoz sistemi, koruma ızgarası ve heybetli görünümü ilk bakışta kişiyi kendisine aşık edebiliyor. Hele ki anahtarı kontak üzerine taktığınızda hafif verdiğiniz gazın egzozdan çıkan sesi sizi büyülüyor.

Ayrıca Cadillac XT5 en yakın rakibi Audi Q5’ten 50 Kg daha hafif durumda. Lüx tutkunlarının bu araçtan kolay kolay vazgeçemeyeceklerini belirtmemde fayda var. Açıkçası biraz klasikleşmiş görüntünün dışına çıkan Cadillac ekibi, bizim “yerli araba” projesinden sonra yeni konuşulacağı aracı belli oldu.

Yeni SUV modeli XT5‘te ahşap, karbon fiber ve alüminyum kaplama seçenekleri yer alıyor. Direksiyon tamamı ile fonksiyonel bir şekilde dijital panel ile desteklenmiş.

Model: Cadillac XT5

Gövde: FWD & AWD 5 Kişilik Lüx Corossover

Motor: 3.6 L V6 DI VVT – 310 HP / 231 kW

Tekerler: 20 inç

Dingil Mesafesi: 112.5 / 2857

Uzunluk: 189.5 / 4815

Genişlik: 75.0 / 1903

Yükseklik: 66.0 / 1675

Toplam Ağırlık: 1814 KG

cadillac-xt5-dis


TÜRKİYE FİYATI NE OLACAK ?

Performans, güç, tasarım ve estetikliğin tek bir araya getirildiği Cadillac XT5‘de 310 beygir güç yer alacak. İlk olarak Amerika pazarına sunulacak olan SUV modelinde 3.6 litre hacime sahip V6 motor ile gelecek.

Şuan için Cadillac XT5 SUV modelinin net fiyatı açıklanmadı. Ancak Türkiye’de satılacak olan bu SUV modelinin minimum fiyatı 350 – 400 bin TL ve civarlarında olacaktır.

CADILLAC XT5 – VİDEO

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/cadillacin-yeni-suv-modeli-xt5-883/ linkinden 16.06.2021 08:06:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video