reklam
Ana SayfaHaberlerDisk Okuyucu İçermeyen Xbox One S All-Digital Edition Ön Siparişe Açılıyor

Disk Okuyucu İçermeyen Xbox One S All-Digital Edition Ön Siparişe Açılıyor

Xbox One S All-Digital Edition, PC Hocası

Geçtiğimiz Kasım ayında paylaştığımız bir haberde, disk okuyucu içermeyen yeni bir Xbox One S gelebileceğini sizlere aktarmıştık. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre bahsi geçen konsol, Xbox One S All-Digital Edition adı ile ön siparişe açılıyor.

Windows Central üzerinde yayınlanan bir rapora göre Microsoft, ‘Xbox Maverick’ kod adıyla hazırladığı ve içerisinde disk okuyucu içermeyen yeni bir Xbox One S üzerinde çalıştığı belirtildi. Xbox One S All-Digital Edition adı verilen yeni konsol için Nisan ayında ön sipariş verilebileceği bildiriliyor.

Xbox One S All-Digital Edition, PC Hocası

Konsoldan 4K Blu-Ray disk sürücüsünün kaldırılması, elbette konsolun boyutunda önemli bir küçülme sağlayabilir. Ancak yine konsolun nasıl bir görünüme sahip olacağı bilinmiyor. Tahminlere göre Xbox One S tasarımını koruyan ancak disk bölümü boş bir konsol görebiliriz.

Diskli Oyun Yerine Game Pass Kütüphanesi

Microsoft’un son dönemde popülerleşmeye başlayan Game Pass dijital oyun servisine yoğunlaşması ve Project xCloud çalışmalarına hız vermesi, konsoldan disk sürücünün kaldırılmasını anlamlı kılıyor. Elbette bu model ile birlikte Microsoft, müşterilerin dijital ortama olan ilgisini de test etmiş olacak.

Xbox One S All-Digital Edition, PC Hocası

Yine de Xbox One S All-Digital Edition sürümü, 4K Blu-Ray oynatamama eksikliği ile büyük bir dezavantaja sahip olacak. Zira 4K Blu-Ray oynatıcı cihazlar, piyasada oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Dolayısı ile birçok film sever, uygun fiyatlı oyun konsollarına yönelerek hem 4K Blu-Ray oynatıcıya hem de oyun konsoluna sahip olabiliyorlar.

Henüz yeni konsolun nasıl bir satış grafiği yakalayacağı bilinemiyor. Ancak sürücüsüz konsolun maliyeti biraz daha düşük olacağı için uygun fiyatı ile tercih edilebilir olacaktır. Diğer tarafta Microsoft’un konsolu Game Pass Bundle şeklinde satması yüksek ihtimal. 

Konsolun satılacağı ülkeler noktasında başta ABD olmak üzere ülkemizinde dahil olduğu Avrupa bölgesi bulunuyor. Sizler böyle bir konsol satın almak ister miydiniz?