Epic Games Yeni Kararıyla Oyun Geliştiricilerini Sevindirecek Gibi Gözüküyor

  Google News

Epic Games, yeni kararıyla birlikte oyun geliştiricilerini sevindirecek gibi gözüküyor. Epic Games, oyun sektöründe önemli bir yerde yer alıyor. Durum böyle olsa da şirketin rakibi olan Steam, Epic Games‘den daha çok kullanıcıya sahip oluyor. Epic Games‘i genellikle verdiği bedava oyunlarla ve Fortnite ile tanıyoruz. Şirket, bedava oyunlar verse de bu oyunlardan çok zarar ediyor.

Bu zararı da geçtiğimiz yıl bir tablo ile açıklamışlardı. Şirketin Fortnite’tan kazandığı para yüksek olsa da bedava verdiği oyunlar için zararı da yüksek gözüküyor. Şirketin mağazasında ise satışlar çok da iyi gitmiyor. Bu yüzden Epic Games, oyun geliştiricilerini sevindirecek bir karar aldı.

Epic Games, Yeni Kararıyla Oyun Geliştiricilerini Sevindirecek

Epic Games, geçtiğimiz günde yeni bir program başlattıklarını duyurdu. Şirket, bu programa Epic First Run Program ismini veriyor. Bu program ise daha çok üçüncü parti oyun geliştiricilerini sevindirecek gibi gözüküyor. Bu programda eğer üçüncü parti bir oyun geliştiricisi oyununu Epic Games‘e özel olarak çıkarırsa karın hepsi onun oluyor. Bu süreç altı ay boyunca devam edecek. Altı ay sonrasında ise şirket eski düzene dönecek. Eski düzende oyun geliştiricileri yüzde 88 pay alıyordu. Epic Games ise yüzde 12 pay alıyordu.

Bu program ile beraber artık Epic Games, altı ay boyunca hiçbir pay almayacak. Epic Games, bu program ile birlikte özel oyunlar sayesinde rakibi olan Steam’e yetişmeye çalışıyor gibi gözüküyor. Ayrıca oyunun geliştiricisi, oyununu altı ay Epic Games‘de tuttuktan sonra başka bir mağazada yayınlayabilecek. Bunun yanı sıra bu program her ölçekten geliştiriciyi destekleyecek. Bu programa katılan geliştiricilerin oyunları Epic Games‘in mağaza sayfasında belirgin bir şekilde yer alacak.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video