PC HocasıSosyal MedyaErdoğan’dan “Sosyal Medya Yasası” Hakkında Açıklamalar

Erdoğan’dan “Sosyal Medya Yasası” Hakkında Açıklamalar

  arctis 7+  

Bugün gazeteciler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtlarken yeni sosyal medya yasası hakkında da bazı detaylara değindiği açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sosyal medya platformlarının ofis açmasının yeterli olmayacağını belirterek burada açtıkları ofislerinde personelleriyle birlikte bulunması gerektiğinin altını çizdi.

Ülke olarak son zamanlarda sosyal medyayı etkileyecek olan yeni bir düzenlemenin gelmesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda mevzu bahis düzenleme hakkında yeni detaylar paylaşmıştı. Buna göre Türkiye’de Sosyal Medya Başkanlığı kurulacak, troll hesaplar deşifre olacak ve cezai yaptırımlar alacak. Bakanlık tarafından istenilen bilgileri paylaşmayan sosyal medya platformları ise para cezası alacaklar.

Adalet ve Kalkınma Partisi kurmayları sosyal medya yasası yerine “dezenformasyonla mücadele yasası” olarak isimlendirdiği yeni yasa hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir açıklamada bulundu, platformlara yönelik düzenlemelere işaret eden Erdoğan şu sözleri dile getirdi:

Twitter gibi sosyal medya platformlarının burada sadece kuru kuruya bir ofis açmasını kast etmiyoruz. Gelecekler, burada personeliyle her şeyiyle bulunacaklar ve herhangi bir ihlal durumunda cezası da verildiği zaman bu cezaları da tahsil edilecek. Şu an itibarıyla bakıyorsunuz Twitter’ın, Facebook’un hiçbirisinin herhangi bir yanlış iş yaptıkları zaman muhatap alınabilecek bir özellikleri yok. Biz bunlarla uğraşamayız. Bedel ödeyecekler. Başka çaresi yok bu işlerin.

Şu anda bir netliğe kavuşmayan Sosyal Medya Yasası, geride bıraktığımız günlerde sosyal medya kullanıcılarının gündemine sıkça oturmuştu. Birçok sosyal medya kullanıcısı, sosyal medyaya karşı bu yasa tasarasına #SosyalMedyamaDokunma etiketi ile karşı çıkmıştı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/erdogandan-sosyal-medya-yasasi-hakkinda-aciklamalar-117319/ linkinden 23.01.2022 07:01:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner