PC HocasıOtomobilFerrari F80’in Büyüleyici Yeni Konsepti

Ferrari F80’in Büyüleyici Yeni Konsepti

 

1200 HP güce sahip olan Ferrari F80 yeni konsept çizimleri tamamlandı. Bakınca tekrar bakmak istediğimiz bu müthiş aracın detayları ve yayınlanan videosu haberimizde.

FERRARI F80 KONSEPTİ YAYINLANDI

Ferrari‘den bahsediyoruz abi, herkesin rüyası hele ki motor sesi bizi bizden alır her zaman. Çünkü o Ferrari deriz yer etmiştir tüm akıllarda.” Aslına bakılırsa hep bu şekilde düşünmeye devam ediyoruz ve Ferrari de her zaman bu konsepti bozmadan yeni araçlarını tasarlamaya devam ediyor.

Yeni Ferrari F80 konseptini incelediğinizde sizin de ağzınız açık bir şekilde kalacağınızı düşünüyorum. 1200 beygir gücündeki motoru aracı müthiş kılan özelliklerden birisi olurken, F80‘in konsept tasarımını İtalyan Adriano Raeli tam 45 günde tasarlamış ve ortaya müthiş bir araç çıkmış.

ferrari-f80-konsept
501 KM HIZ!

2.2 saniyede 100 KM hıza ulaşabilen bu araç maksimum 501 KM hız yapabiliyor. Adeta hız canavarı olarak nitelendirebileceğimiz aracın yapısı da kinetik enerji üzerine kurulmuş. Frenleme sistemi üzerinde ani durumlarda enerji depolanarak kinetik enerjiye çevrilebilen bir sistem kurulu.

Bu enerji ara hızlanmaları müthiş bir ivme ile gerçekleştirirken, aynı şekilde frenleme sisteminde de geçerli olacak. Yani 400 KM hız ile gittiğinizi düşünün, aniden fren yapmanız gerektiğinde durma süreniz maksimum 3 saniye olacak.

Tüm bu özellikler ile birlikte Ferrari‘yi izlemek müthiş olsa gerek. Yayınlanan Ferrari F80 konsept tasarımını aşağıdan izleyebilirsiniz.

FERRARI F80 KONSEPT VİDEO

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ferrari-f80in-buyuleyici-yeni-konsepti-3542/ linkinden 16.10.2021 12:10:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad