PC HocasıDonanımG.Skill Yeni TridentZ 4400MHz DDR4 RAM Modülünü Duyurdu

G.Skill Yeni TridentZ 4400MHz DDR4 RAM Modülünü Duyurdu

 

G.Skill firmasını uzun süredir Türkiye’de takip ediyoruz. Sistem toplama rehberlerinde ise TridentZ RAM modüllerini oldukça başarılı buluyor ve tercih ediyoruz. Şimdi ise G.Skill firması RAM modüllerini güncelleyerek 4400 MHz hızında yeni kitlerini duyurdu.

Çift Kanalda 4400 MHz Hız!

Son zamanlarda ortalıkta şöyle capsler dönüyor biliyorsunuz: “Vay arkadaş RAM fiyatları son bir kaç ayda %40 zamlandı. Keşke Bitcoin yerine RAM alsaydık daha sağlıklı bir yatırım olurdu.” gibi pek çok örneği gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Üretici firmalar sürekli üst segmentlere doğru oynamaya devam ederken, performans bazında da büyük değişiklikler görebiliyoruz.

Önceden bu rakamlara Overclock yapmadan ulaşamazken, şimdi 4400 MHz bantlarına normal olarak çıkabiliyoruz. En güzel örneğini ise G.Skill TridentZ çift kanallı 4x 8GB kitlerinde görebilmek mümkün.

Bu yeni bellek kitleri Intel’in Z370 Coffee Lake platformunda çalışacak şekilde tasarlanmış durumda. Aynı zamanda kitlerin testleri ise i7 8700K CPU’ya sahip ve ASUS ROG Maximus X Hero anakart üzerinde gerçekleştirilmiş.

(Görselin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.)

CL 19 gecikme değerine sahip olan bu kit, 1.5 voltaj değerinde çalışıyor. Aynı zamanda bu bellek DIMM’leri aşağıdaki test sisteminde ekran görüntüsü olarak gösterilmiş. Günümüzde G.Skill yüksek kapasiteli ve aşırı düzeyde performansa sahip modellerini geliştirmeye devam ediyor ancak son kullanıcı tarafında ise yeni teknolojiye yetişebilmek pek mümkün olmuyor. Zira artık her ay çıkan yeni donanımlar, insanların kafasında soru işaretleri oluşturabiliyor.

Şuan için G.Skill‘in yeni 4x 8GB 4400 MHz‘lik RAM kitlerinin piyasa satış fiyatı belli değil. Ancak konuyu ilerleyen günlerde güncellemeye devam ederek, sizleri haberdar edeceğiz. Yeni RAM’ler hakkında sormak istediğiniz sorular varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilir veya fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video