PC HocasıHaberlerGüvenliğe 27,25 milyar Dolar harcandı

Güvenliğe 27,25 milyar Dolar harcandı

   

Güvenlik çözümlerine yönelik harcamada 14,7 milyar Dolar ile gözetim ürünleri ilk sırada yer alıyor. Pazarın yüzde 54’lük kısmını oluşturan gözetim ürünlerini, yüzde 22,5’lik oranıyla ve 6,13 milyar Dolar yatırımla erişim kontrolü çözümleri takip ediyor. Alarm sistemlerine yapılan harcama tutarı ise 6,4 milyar Dolar ile yüzde 23,5’lik paya sahip. Gözetim sistemleri ile güvenlik tehditlerini minimuma indiren Synology, Surveillance Station 7.2 yazılımı ile mekânların kontrol altında tutulup uzaktan izlenilmesini sağlıyor.

 

1467209833_kap___guvenligi

2020’de güvenliğe 42 milyar Dolar yatırım yapılacak

 

Memoori tarafından hazırlanan rapora göre, 2016 yılında güvenlik alanında küresel çapta yapılacak yatırımlar yüzde 8 oranında artacak. 2020 yılında ise küresel ölçekte yapılacak güvenlik harcamaları 42 milyar Dolar’a ulaşacak. Mekânların koruma altına alınmasına yönelik yenilikçi ürününü kullanıma sunan Synology, tehditlere anında müdahale etmeye imkân tanıyor. Kurgulanan senaryolar ile interaktif güvenlik süreci oluşturulmasına olanak sağlayan Surveillance Station 7.2 yazılımı ile kullanıcılara senaryolara uygun bildirimler e-posta aracılığıyla iletiliyor. Surveillance Station 7.2, giriş-çıkış modül entegrasyonu sayesinde elektromanyetik kilitler ve hareket detektörleri kullanılabiliyor. Böylece IP kamera yerine, giriş-çıkış modülleri kullanılıp, girilmemesi istenen odaya girilmesi halinde, kullanıcının isteği üzerine uyarı gönderme fonksiyonu devreye giriyor ve bu sayede ev, iş yerlerinin güvenliği sağlanıyor. Ayrıca Surveillance Station arayüzü üzerinden AXIS kamera sistemi AXIS A1001 kontrol edilebilerek, kapı giriş çıkışları yönetilebiliyor. Synology, Axis Door Controller A1001 ile birlikte yüksek seviyede güvenlik sağlanmasını mümkün kılıyor.

 

1467210266_Volkan_Yigit

Tek cihaz üzerinden kesintisiz gözetim

 

Cihaz kalabalığına ve pahalı sistemlere gerek duymadan, tek cihaz üzerinden iş yerlerinin güvenliğinin kontrol altına alınabileceğini belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “Synology NAS cihazları, Surveillance Station 7.2 yazılımı ile tek noktadan büyük ve küçük ölçekli işletmelere benzersiz video gözetim deneyimi sunuyor. Gerçek zamanlı takip imkanı sunan Surveillance Station 7.2, tam kontrol imkanı sağlıyor. Mobil uyumluluğu sayesinde iş yerlerinin, konutların veya daha büyük mekânların güvenliğini kolay kontrol edilebilir hale getiren ürün, çoklu yayın desteği sayesinde evden veya iş yerinden, zaman bağımsız video gözetimine olanak tanıyor. Kayıtlar canlı yayın olarak seyredilebileceği gibi aynı zamanda sonradan da izlenebiliyor. Birden farklı noktadan kullanıcıların kesintisiz video gözetim çözümünden yararlanmasını sağlayan ürünlerimiz, kolay kullanımı ile kullanıcı, uygun fiyatıyla da bütçe dostu.” dedi.

 

Güvenlik sorunları ortadan kalkıyor, vatandaş rahat ediyor

 

Synology tarafından sunulan CMS (Merkezi Yönetim Sistemi), çok sunuculu gözetim imkânı sunuyor. CMS, ölçek bağımsız bütün kurumların gözetim sistemlerinin tam kontrol altında olmasını sağlıyor. Tek ekran üzerinden farklı lokasyonlardaki bütün gözetim sistemlerinin yönetilebilmesine olanak tanıyan CMS, esnek dağıtım, sürekli kayıt ve etkin denetim fonksiyonları sayesinde yüksek güvenlik olanağı sunuyor.

 

Mekânlar saniye saniye cepten de izleniyor

 

Güvenlik süreçlerini verimli şekilde yöneten Surveillance Station, mobil telefonlar üzerinden de kullanılabiliyor. DS cam uygulaması kullanılarak IOS ve Android cihazlar üzerinden mekânlar her yerden ve her an takip edilebiliyor. Dünyanın herhangi bir yerinden mobil veya sabit cihazlarla kurum içi aktivitelerin takip edilmesini mümkün kılan uygulama, özellikle bayileri olan, birden çok lokasyona sahip olan kurumların, her an ve her yerden evini izlemek isteyen kullanıcıların güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldırıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/guvenlige-2725-milyar-dolar-harcandi-22089-11328/ linkinden 05.07.2022 04:07:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

2 Yorum

  • Başka insanlar beni pek ilgilendirmez ben AVG nin deneme sürümünü defalarca siler tekrar yüklerim harcamada yapmam Güvenliğimde hızımda tam olur 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video