reklam
PC HocasıWindowsHangisi Tercih Edilmeli: Windows 10 mu, Windows 7 mi?

Hangisi Tercih Edilmeli: Windows 10 mu, Windows 7 mi?

Günümüz bilgisayarlarında şüphesizdir ki en çok ilgi ve alakayı gören ve bu nedenden ötürü masaüstünden, dizüstüne hatta tabletlere kadar bir çok cihazda kullanılan işletim sistemi Microsoft tarafından geliştirilmekte olan Windows işletim sistemidir. Fakat şu zamana kadar en çok ilgiyi gören sürüm Windows 7 oldu.

Windows 7 gerek hızlılığından gerek donanım yetersizliğinden en çok tercih edilen bir işletim sistemidir. Fakat günümüzde halen daha “Windows 7 mi Windows 10 mu” tartışmaları popüleritesini korumakta. Bilinmesi gereken şudur ki Windows 7 her ne kadar çoğu bilgisayarda inanılmaz derecede güzel çalışsa da kendisi emekliye ayrılmış olan bir işletim sistemi sürümü hatta kendisi çok basit bir biçimde hacklenebilen bir sürüm.

Windows 10 sürümünü Windows 7 sürümüne göre hiç düşünmeden tercih etmelisiniz. Windows 10, günümüzde güvenlik ve arayüz konusunda oldukça gelişmiş ve üstelik donanım yazılımları konusunda neredeyse hepsi ile uyumlu bir işletim sistemi sürümüdür.

Windows 10 Sürüm 2004 ile Miracast Kullanımdan Kaldırılıyor!

Oyun oynayabilmek için hangisini tercih edeyim?

Sorunuz eğer bu ise cevabımız nettir: Windows 10. Çünkü kendisi Windows camiası içerisinde daha güvenli ve stabil çalışan bir sürüm. Kendisini ücretsiz bir biçimde de kullanabilirsiniz fakat ücretsiz kullanımlarınızda bir takım Windows 10 özelliğinden mahrum kalıyor ve ekranınızın sağ alt köşesinde “Windows’u Etkinleştir” ibaresini sürekli görmek ile karşılaşıyorsunuz.

Grand Theft Auto V, PUBG gibi günümüz popüler oyunu daha stabil ve tam FPS alımlarında oynamayı isteyen bir oyuncuysanız kesinlikle bilgisayarınızı Windows 10 ile donatmalısınız.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz