reklam
Ana SayfaCep TelefonuHonor, Kirin 990 Kullanacak İlk Cihazını Açıkladı

Honor, Kirin 990 Kullanacak İlk Cihazını Açıkladı

Hatırlayacağınız üzere Huawei IFA 2019 Etkinliğinde yeni amiral gemisi işlemcisi olan Kirin 990’ı tanıtmıştı. Kirin 990 çekirdek ve 5G performansı ile fazlasıyla iddialı bir şekilde kullanılmayı bekliyor.Bu durum önümüzdeki dönemler için rekabetin tavan yapacağının sinyali. 

Huawei , Kirin 990 işlemcisini kullanacak ilk cihazı olan Mate 30 serisini 19 Eylül tarihinde Berlin’de tanıtacak. Ancak bugün edindiğimiz bilgilere göre Huawei dışında Honor‘da Kirin 990 işlemcisini yeni cep telefonunda kullanacak.

Honor bu yılın son çeyreğinde çıkarmayı planladığı Vera 30 serisinde Kirin 990’dan güç alacak. Yeni yonga seti Kirin 990’ı diğer işlemcilerden ayıran en büyük etken 5G desteğinin direk işlemci üzerine yerleşik olmasından kaynaklanıyor.

Honor 8S Tanıtıldı

Yapay zeka ve 7nm mimarisi ile bu yeni yonga setinin düşük güç tüketimi ile yüksek performans ilkesi ile tanıtılması da dikkat çeken kısımlardan biri. Kirin 990‘ın performansı hakkında en net yorumu  Mate 30 serisi tanıtıldıktan sonra yapabiliriz. Cep telefonu üreticileri arasında 2019’un son çeyreği kıran kırana geçecek gibi duruyor.

Yazar Hakkında

Enes Değirmenci

Enes Değirmenci

Küçük yaştan beri teknolojiyle içli dışlı olan Enes, uzun zamandır da Pc Hocası için içerik üretiyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Bugün En Çok Okunanlar