PC HocasıHaberlerHTC Almanya’da Yasaklanabilir !

HTC Almanya’da Yasaklanabilir !

 

Dünyaca ünlü akıllı telefon üretisici htc lisans davası yüzünden almanya da yapılan mahkeme sonucu davayı kaybettti.

 

Son zamanlarda düşen pazar hissesiyle beraber yine bir yapılanma sürecine girmesi beklenen şirkete son darbe Almanya’nın Mannheim Bölge Mahkemesi’nden geldi. Wall Street Journal raporuna göre, ABD merkezli patent lisans firması Acacia Research Corporation, ses kodlama teknolojileriyle alakalı standart patentlerini lisanssız olarak kullanmakla suçladığı HTC’ye karşı açtığı davayı kazandı.

 

Acacia Genel Müdür Yardımcısı Davut Rosmann, ihtiyati önlem kararının 27 Kasım tarihinde alındığını ve bu ay içinde yürürlüğe girmesi beklediklerini söyledi. Kararın uygulanmasıyla birlikte HTC Almanya’nın en büyük telekom şirketlerinden biri olan Deutsche Telekom aracılığıyla ürün  satamayacak.

 

Davanın kaybedilmesi HTC üzerinde büyük bir hayal kırıklığı yaratırken şirketin zaman kaybetmeden karara karşı çıkacağını bildirdi. HTC’nin bu davayı kaybetmesi başka ülkelerde de yasaklanmasına neden olabilir.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/htc-almanyada-yasaklanabilir-2573/ linkinden 16.10.2021 09:10:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad