PC HocasıCep TelefonuHTC One X9 Görüntüleri Yayınlandı

HTC One X9 Görüntüleri Yayınlandı

 

HTC One X9 için Tayvan merkezli firma düğmeye basarak çalışmalara başladı. Yeni akıllı telefonun teknik özellikleri, tasarımı ve çıkış tarihi haberimizde.

htc-one-x9-5


TENAA SERTİFİKASI ALINDI

HTC’nin yeni akıllı telefonu X9 için geçtiğimiz haftalarda TENAA’dan sertifikasyon alınarak telefon onayı verilmişti. Orta seviye segmentinde sıralayabileceğimiz cihaz görüntüsü de diğer versiyonlarına çok benziyor.

Çıkış tarihi olarak 13 Mart 2016 olduğu öne sürülen HTC One X9 tasarım anlamında A9’un izinden gidiyor. Değişiklikler olarak ne var diyecek olursanız eğer, alt panelde fiziksel tuşlar yerine kapasitif tuşlara yer verilmiş. Cihazın arka planelinde ise kamera alanı hariç tüm detaylar A9 ile birebir aynı.

htc-one-x9-3

HTC ONE X9 TEKNİK ÖZELLİKLER

* RAM: 2 GB

* Depolama: 16 GB ROM

* Ek Hafıza: 1 TB

* İşlemci: Sekiz çekirdekli ( Hangi tür işlemci olduğu henüz belli değil )

* Ekran: 5.5 inç

* Kamera: 13 MP arka, 5 MP ön kamera

htc-one-x9-2

Açıkçası bu teknik özellikler ile fiyat ilişkisi arasında henüz bir detay paylaşılmadığı için kesin konuşmak için henüz erken.

Ancak 1 TB microSD kart desteği veren cihazda tek sorun, 1 TB microSD kartın telefondan pahalı olması ne yazık ki. Android sürümü için de henüz bir bilgi verilmezken, 5.0.1 Lollipop sürümü ile geleceğini tahmin ediyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/htc-one-x9-goruntuleri-yayinlandi-2370/ linkinden 22.10.2021 01:10:46 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

  • HTC one x9 fiyatı ne olacak acaba bir bilgi var mı ? Orta düzey için güzel telefon değerlendirilebilir bence

  • HTC nin tüm akıllı telefonları güzel şimdiye kadar 3 tane kullandım HTC One M9 var şuan gayet memnunum taş gibi telefon tavsiye ederim

  • X9 da diğer versiyonlara çok benziyor bence işlemci olarak yine Qualcomm snapdragon 617 kullanılacaktır. Bir de orta segmentinde olduğu için çok büyük teknik özellikler beklemeyin adamlar haberde demiş zaten orta segment için diye

  • Bu telefonun orta segment olabilmesi için öncelikle android sürümü ve hafizasinin günümüz sartlarinda olması lazım. Htc one x9 demelerinin sebebini bilmiyorum ama giriş segmentteki bir akıllı telefon desek daha doğru olur

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad