PC HocasıCep TelefonuHuawei P9 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Huawei P9 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

 

Huawei P9 modelinin çıkış tarihi beklenirken, teknik özellikleri ve yenilikleri internete düştü. Huawei P9 yeni donanımı, parmak izi okuyucusu ve Kirin 950 işlemcisi ile şimdiye kadar ki serilerinden daha farklı olacak.

huawei-p9

4 GB RAM’Lİ HUAWEI P9

Belki de telefonun en dikkat çeken teknik özelliklerinden birisi 4 GB RAM‘e sahip olması. Performans açısından tatminkar olduğunu söyleyebileceğimiz Huawei P9’un yüksek seviye donanım içermesi “tercih edilebilirlik” açısından üst sıralara tırmandırmaya başladı. Ayrıca Huawei P9’un kavisli bir ekrana sahip olacağı konusunda da söylentiler var.

İnternete düşen teknik özelliklerine göre Huawei P9‘da 5.2 inç ekranın yanı sıra en gelişmiş işlemcilerden birisi olan Kirin 950 telefona destek verecek. Ayrıca son zamanlarda diğer telefonlar arasında giderek yaygınlaşan parmak izi okuyucusu Huawei P9‘da da yer alacak.

huawei-p9-kamera

Sızdırılan diğer teknik özellikler ise aşağıdaki gibidir:

Huawei P9 Teknik Özellikler

* İşlemci: Kirin 950

* Ekran: 5.2 inç

* RAM: 4 GB

* Depolama: 16 GB ( microSD desteği mevcut )

* Renk Seçenekleri: Kırmızı, Yeşil, Mavi ve Beyaz

* Kamera: 16 MP arka (çift ), 10 MP ön selfie kamera

* Ekstra: Parmak İzi Okuyucusu

* Batarya: 4000 mAh

* Çıkış Tarihi: 15 Mart 2016

* Tahmini Satış Fiyatı: 650 dolar

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/huawei-p9-teknik-ozellikleri-sizdirildi-2673/ linkinden 03.08.2021 00:08:12 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • 4 gb ram olması huawei p9 u diğer akıllı telefonlardan bir tık üste taşımış.

  • Hocam bu telefonun türkiyeye geliş fiyatı 1400 den aşağıya olmaz bu şekilde bıktım kazık yemekten neden diğer ülkeler gibi olamıyoruz sürekli fazla faiş fiyatlar ödemek zorundayız resmen soyuluyoruz bıktım yeminle ya

  • Sony Xperia’nın çakma versiyonu gibi olmuş ama teknik özellikleri iyi düşünülebilir yani

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement