PC HocasıCep TelefonuHuawei’den 10x Zoom Teknolojisine Sahip P30 Pro İlk Kez Görüntülendi

Huawei’den 10x Zoom Teknolojisine Sahip P30 Pro İlk Kez Görüntülendi

 

Huawei markasının son amiral gemisi P30 Pro’nun görüntüleri sızdırıldı. Bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Cihaz aynı zamanda Huawei P30, P30 Pro ve P30 Lite isimleri ile görücüye çıkacak. Serinin en gözde cihazı ise hiç şüphesiz P30 Pro.

Sızıntı ilk Digital Trend tarafından paylaşıldı. Çalışan bir model yerine P30 Pro’nun bir prototipini incelediklerini ama telefonun karar verilen son tasarımının bu fotoğraflardaki prototipin aynısı olacağını ve dörtlü kamera kurulumunun olacağını da ekledi.

İlk bakıldığında Huawei P20 Pro’dan çok fazla benzerlik gösterdiğini hatta çok küçük değişikliklerin olduğunu ve sadece yeni modellerde alışkın olduğumuz çeltikte göz yaşına benzediğini belirttiler.

Huawei Vogue ve Link Nedir?

Sızıntılar da ki fotoğraflara bakılınca Huawei P30 Pro‘nun arka tarafında Vogue ve Link yazdığı görülüyor. Vogue, Huawei’nin P30 Pro için satış için kullanacağı isimdir. Firma son sürümde ise bu ismi değiştirebilir.

Telefonun arka kısmında 3 kameranın çıkıntısını görebiliyoruz ve gene sağ kısmında ses açma ve kapama tuşlarını varlığını sızdırılan fotoğraflarda görebiliyoruz.

Telefonun alt kısmında ise USB-Type C ve sağ ve sol tarafta hoparlör olduğunu görüyoruz.

Huawei P30 Pro Teknik Özellikleri

  • Telefonun bu versiyonunda 5G olmayacağı ama 5G için özel bir seri üretileceği tahmin ediliyor.
  • Arka kamerada çekilen fotoğraflarda 10X zoom özelliği bulunuyor. Arkadaki 3 kamerada 50 mm boyutunda.
  • Telefonun arka tarafı parlak bir kaplama var.
  • Telefonun kasası P20 Pro ya benzesede kenarları oval olarak dizayn edilmiş.
  • 3.5mm kulaklık girişi bu telefonda bulunmuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/huaweiden-10x-zoom-teknolojisine-sahip-p30-pro-ilk-kez-goruntulendi-56522/ linkinden 15.06.2021 03:06:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video