Cuma, Mart 1, 2024

İlk Türk Gemisi Muavenet World of Warships’e Geliyor

Paylaş

silkroad gaminggentr

Dünyanın en ünlü denizcilik MMO oyunlarından biri olan World of Warships, geçtiğimiz günlerde Türk oyuncular için güzel bir sürpriz yaptı. Oyunun yayıncısı olan Wargaming, tarihsel önemi büyük olan Muavenet Türk gemisini oyuna dahil ettiklerini duyurdu.

Üstelik oyunculara sunulan tek sürpriz de bu olmayacak. Bunun yanında sürpriz bir de Türk komutan içeriği göreceğiz.

Türk Komutan Seslendirmesi için Seçimi Türk Oyuncu Topluluğu Yaptı

Türk muhribi Muavenet, geçtiğimiz ay sonuna doğru erken erişim olarak oyuna eklenmişti. 24 Mayıs’tan itibaren oyunda yer alan Türk gemisi, yeni Pan-Avrupa muhripleri serisi için de bir başlangıç olarak değerlendiriliyor.

1946’dan 1960’a kadar Türk Donanması’nda hizmet veren Türk muhribi Muavenet’e dayanan yeni gemiyle beraber başlayan serinin tamamen yayınlanacağı tarih ise 19 Temmuz olarak açıklandı. 19 Temmuz tarihinde yayınlanacak olan 12.6 güncellemesi, aynı zamanda oyuna ilk türk komutanı da ekleyecek.

Ücretsiz olarak sunulacak olan güncellemede Türk komutan ünlü oyuncu ve yönetmen olan Murat Serezli tarafından seslendirilecek. Murat Serezli isminin de doğrudan Türk oyuncu topluluğu tarafından seçildiğini de belirtelim.

World of Warships

World of Warships 2

World of Warships 4

World of Warships

Türkçe Seslendirme Artısıyla Tanışacağız

Tüm bu gelişmeler ışığında açıklamalar yapan World of Warships Bölgesel Yayın Direktörü Christian Bergmann, Türkiye’nin World of Warships için en önemli Akdeniz pazarlarından biri olduğunu ve topluğa bir teşekkür olarak böyle bir kültürel hediye vermek istediklerini belirten bir paylaşıma yer verdi.

Açıklamada yer verilen ifadeler ise şöyle;

“Murat Serezli, Türkiye’nin en büyük aktörlerinden biri ve oyunda bir komutanı seslendirecek olması heyecan verici. Küresel bir oyun oynarken kendi dilinizi duymaktan daha güzel bir duygu yoktur ve Türk topluluğumuz bu eklemeyle bunu yapabilecek. Oyuncular Murat’ın talimatlarını Türkçe olarak duyabilecekler”.

Turkish Commander

3 Haziran Özel Etkinliği

Bu arada World of Warships için kısa süre önce düzenlenen etkinlik konusunda da bilgi verelim. 3 Haziran Cumartesi günü İstanbul’daki Estanbul eSport oyun merkezi etkinliğinde oyuncular, Murat Serezli ile bir araya geldi. Bir yandan oyun için de özel etkinlikle yapıldı ve ek oyun içi hediyeler dağıtıldı.

World of Warships

Yeni güncellemelerden sonra oyunun Türk kullanıcılar için daha da eğlenceli hale geldiği kesin. Bakalım bundan sonraki süreçte de benzeri güncellemeler gelecek mi?

Zira World of Warships Bölgesel Yayın Direktörü Christian Bergmann tarafından da belirtildiği gibi, yapım için Türkiye önemli bir oyuncu kitlesinin olduğu önemli bir bölge. Benzeri güncelleme adımlarıyla da karşı karşıya kalabiliriz.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

3 YORUMLAR

      • Dostum oyunda para vererek alabileceğin güçlü bir malzeme yok… Evet bazı avantajlı gemiler var ama 2 yıl oynadığına göre o p2w dediğin gemileri tokat manyağı yapacak kadar üst seviye gemin olmalı. World of Tanks taki gibi premium ammo olmadığı için class-counter mekaniği var. Lütfen 500 maç ayıp ouunun mekaniklerini kavramadan bırakıp oyunu karalamayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler