PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram’a “Gönderi Sabitleme” Özelliği Geliyor!

Instagram’a “Gönderi Sabitleme” Özelliği Geliyor!

   

Meta’ya ait sosyal medya platformlarından Instagram, geçtiğimiz ay kronolojik akış özelliğini geri getirmişti ve şimdi ise şirket kullanıcılar tarafından istenilen bir başka özelliği test aşamasına aldı. Bir takım Instagram kullanıcıları tarafından yapılan geri bildirimlere göre profillerinde istedikleri bir gönderiyi sabitleyebiliyorlar.

Şu anda kullanıcılar, profillerinde 24 saat sonra görünürlüğünü kaybeden Hikayeleri “Öne Çıkanlar” adında sabitleyebiliyorlar fakat gönderilerde bu mümkün değil, Facebook ve Twitter’da görmekte olduğumuz gönderi sabitleme özelliği henüz yok.

Bugün ise bir Meta sözcüsü, TechCrunch ekibine verdiği demeçte “İnsanların profillerinde gönderileri öne çıkarmasına izin veren yeni bir özelliği test ediyoruz.” diyerek Öne Çıkan Gönderi özelliğinin Instagram’a geleceğini belirtti.

Mevzubahis özellik ile ilgili çalışmalar bir süredir devam ediyor ve tersine mühendislerden Alessandro Paluzzi, Instagram uygulamasını derinlemesine inceleyerek özelliği keşfetti:

Şu anda Pin (Sabitle) özelliği bazı Instagram kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda yakın zaman içerisinde tüm kullanıcılara sunulması beklenilen özelliği kullanabilmek için gönderideki üç nokta ikonuna ardından açılan menüden “Pin to your profile (Profiline sabitle)” seçeneğine dokunmanız yeterli olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagrama-gonderi-sabitleme-ozelligi-geliyor-126946/ linkinden 28.05.2022 23:05:15 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial