reklam
PC HocasıTabletiOS 14, Geliştirilmiş Fare İmleci Desteğine Sahip Olacak

iOS 14, Geliştirilmiş Fare İmleci Desteğine Sahip Olacak

iOS 13 ile hayatımıza Bluetooth Fare desteği girdi ve destekleyen iPad modellerinde Bluetooth farelerinizi kullanabiliyordunuz.

Gelecek sene Apple tarafından tanıtılması beklenilen muhtemel iOS 14 sürümü ise fare imleçler için geliştirilmiş bir sistem genelinde destek alacak.

9to5Mac tarafından sağlanılan bilgilere göre iPadOS 13, temel fare desteğini bizlere sundu ancak açmak için erişilebilirlik menüsüne girmemiz gerekiyor. Söylenenlere göre iPadOS 14 sürümünde bu destek daha da zengin hale gelecek.

9to5Mac ekibine göre, iPadOS/iOS’e tıpkı Mac’te kullandığımız fare deneyiminin geleceği söyleniliyor. Örnek olarak bir link üzerine geldiğiniz zaman tıklama işareti, dosyaya uzun süre bastığınızda yumruk işareti gibi gibi özelleştirmelerde gelecek ve tıpkı Macbook kullanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Samsung'tan 340€ Fiyata Sahip Tablet: Galaxy Tab S6 Lite

iOS 14 sızdırılmalarına baktığımız zaman gelişmiş fare desteğinin yanı sıra iki adet yeni Akıllı Klavye modelinin de geleceği görülüyor. Görülen o ki bir klavye kompenenti ile artık iPad’i bir Mac cihazına dönüştürebileceksiniz çünkü yeni klavye modellerinde bir trackpad olması bekleniliyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz