PC HocasıiOSiOS cihazlar “metin bombası” ile çöktü!

iOS cihazlar “metin bombası” ile çöktü!

   

Bir mesaj ile alındığı takdirde iOS cihazlar tamamen çöküyor ve bunu başaran bir takım karakterler keşfedilmiş. Bu tarz hataların geçmişte de iOS platformu için çıktığını görmüştük. Bu karakterlerin diğer bir adı ise “metin bombası”.

Peki bu “metin bombası” nasıl oluşuyor?

İtalyan bayrağı emojisi ve belirli bir Sindhi dili karakteri ile oluşuyor gibi görünüyor. Bu karakter şimdilik sadece iOS ve iPadOS 13 sürümlerini etkiliyor.

Söylenenlere göre cihazları çökertmek için “metin bombasının” bildirimlerde görünmesi yeterli oluyor. Reddit’te konuşulanlara göre bu olay ilk önce Telegram’da baş gösterdi ve ardından Twitter’a sıçradı. Kısacası iMessage ve Twitter üzerinden bu mesajı alırsanız şayet telefonunuz direkt olarak çökecektir.

Daha öncesinde de böyle bir olay yaşanmıştı. 2018 yılında Telugu dilinden oluşan karakterler ile iOS cihazlar çökmüştü. Lakin yüksek ihtimalle bu olayı kısa sürede halledeceklerdir.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ios-cihazlar-metin-bombasi-ile-coktu-77175/ linkinden 05.07.2022 02:07:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video