Salı, Şubat 27, 2024

iPhone SE’nin Açılımı Nedir ?

Paylaş

silkroad gaminggentr

Resmi olarak 21 Mart tarihinde yayınlanan iPhone SE modelinde “SE”nin ne anlama geldiği merak konusu oldu. Açıklamayı Apple pazarlama sorumlu yöneticisi Phil Schiller‘dan gelerek yanıtladı.

iPhone SE Ne Anlama Geliyor ?

Apple dünkü Let Us Look You In etkinliğinde yeni 4 inçlik iPhone SE modelini tanıtırken, yanında iOS 9.3 işletim sistemi sürümüne sahip 9.7 inçlik iPad Pro ve yeni Apple Watch kayışlarını tanıttı.

4 inçlik ekranı ve 1 GB RAM’ı ile birlikte biraz eleştirilere tutulsa da, performans yönünde yapılan geliştirmeler sayesinde kullanıcılar iPhone SE modelini çok sevdi. Peki her yerde duyduğumuz iPhone SE’nin açılımı nedir ?

Apple ilk kez uygulamış olduğu “SE” kısaltmasına Pazarlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller açıklık getirdi. Schiller tarafından yapılan açıklamaya göre “SE” açılımı “Special Edition” anlamına geliyor. Türkçe çevirisi olarak da “Özel Sürüm” diyebiliriz.

iphone_se
24 Mart tarihinde ön siparişe açılacak olan iPhone SE modeli ülkemizde 1999 TL’den satışa çıkartılacak. Eğer yeni cihaz hakkında bilginiz yoksa, buradan iPhone SE teknik özelliklerini inceleyebilirsiniz. iPhone SE ve iPhone 5S karşılaştırmamız için de buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler