PC HocasıHaberlerJeff Williams Apple’ın Yeni COO’su Oldu

Jeff Williams Apple’ın Yeni COO’su Oldu

 

Apple, Tim Cook‘tan boşalan COO koltuğuna Jeff Williams‘ı atadığını duyurdu. Apple, Phil Schiller‘ın görev farklığını ve 2 yeni üst düzey Apple çalışanının da şirkete katıldığını izah etti.

 

6a0120a5580826970c01b8d09feddc970c

 

Apple‘da COO  demek dünya çapında tanınmak demek , çünkü Steve Jobs’un yerine geçen Tim Cook da bu görevin son sahibiydi. Apple’ın tüm operasyonlarını yöneten COO poziyonu, bundan sonra Jeff Williams’a emanet. Williams’ın 1998’den bu yana Apple’da çalışıyor olması da, Cook’tan sonra CEO olma bahtını yükselten bir değer.

 

Diğer yandan Global Pazarlamadan Mesul Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller‘a yeni yetkiler verildiğini de izah etti. Schiller, bundan sonra App Store’un tüm platformlardaki idaresi üstlenecek ve Apple’a yeni bir stratejik hız kazandırmaya çalışacak.

 

İki yeni üst düzey yönetici

Apple’a katılan iki üst düzey yöneticiden Johny Srouji, Donanım Teknolojilerinden Mesul Başkan Yardımcısı görevine getirilirken, Tor Myhren de 2016 başından itibaren Pazarlama İletişiminden Mesul Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Jony Srouji, 2008’den bu yana Apple çalışanı. Tor Myhren ise Grey Group’tan Apple’a geçiş yapan bir isim.

 

10’ya sayılı günler kala yapılan bu atamaların Apple’a neler katacağını sanıyorum en az 1 sene müddetince görme fırsatımız olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/jeff-williams-applein-yeni-coosu-oldu-2508/ linkinden 15.10.2021 22:10:09 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad