Ekran Değiştirme Derdine Son! Kendini Onaran Ekran Teknolojisi Geliyor

  Google News

Akıllı telefonlarda en büyük problemlerden biri satış sonrası desteği binlerce lira verip aldığınız telefon talihsiz bir kaza sonucu bir anda kullanılmaz hale gelebiliyor özellikle akıllı telefonun ekranını korumak büyük bir problem sonradan yapacağınız ekran onarımları yüksek maliyetlere çıkabiliyor CCS Insight geliştirdiği son kendini onaran ekran teknoloji ise bu soruna çözüm olacak gibi gözüküyor

Tahminen 2024 yılından sonrası için kullanıcıların cihazlarında ki  ekranlarında  oluşan  çiziklerin kendini onarabilmesi, olası durumda ki hasarları iyileştirilebilir hale getirilmesini durumu söz konusu oldu kendini onaran ekran  Teknoloji dünyası için büyük adımlar atılmaya başladı herkesin merak ile bu akıllı telefonların ne zaman çıkış yapacağını bekliyor net bir tarihi olmasa da  önümüzde ki 5 yıl içerisinde üretilmesi ve  teknoloji dünyasına sunulması bekleniyor.

Herkesin merak ile beklediği sorulardan birisi olan ne tür bir malzeme kullanılması ve ne tür boyutlarda çiziklerin ve  hasarların iyileştirilebilir olacak?

Ekran düzeyinde nano kaplama kullanarak çalışmaları yapılacak. Ekran çizilmesi durumunda kullanılan nano kaplaması havayla reaksiyona geçme sonucunda yeni bir malzeme oluşturarak  çiziklerin doldurulup kendini onarmasını  sağlayacak.

Cihazda gözle görülebilir çiziklerin veya hasarların giderebilmesini beklemek pek doğru olmaz bizlere aslında sunulmak istenen günlük kullanımlarda ki oluşan kılcal çiziklerin oluşması durumunda kendi ekranını onarması.

Daha önce kendini onaran ekran projesine girişimleri bulunan LG markasında sene 2013 ‘de  şahit olmuştuk  G Flex’in arka kapağında oluşan ufak çaplı hasarların kendini tamir edebilme özelliğine sahip olmasına ilgi duyulmuştu, her ne kadar konuşulsa da işlevsellik açısından kendi ekranını onarması konusunda  pek iyi olduğu söylenemezdi.

 

Yazar Hakkında

Safa Harmanda

Teknolojinin içinde kaybolan kendini geliştirmeye çalışan biri :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video