Konami, Daha Fazla Silent Hill Oyununun Yolda Olduğunu Söyledi

  Google News

Konami, daha fazla Silent Hill, oyununun yolda olduğunu söyledi. Konami, oyun dünyasının önde gelen şirketlerinden birisi olarak sektörde yer alıyor. Şirket, önceden geliştirdiği ve hala efsane diyebileceğimiz çokça oyunu, oyun dünyasına kattı. Bunun örneklerine bakacak olursak kesinlikle Silent Hill serisi buna bir örnek olabilir. Şirket, yaptığı ilk Silent Hill oyunundan bu yana seriye çokça yenilik ve özellikler katarak seriyi bugüne kadar getirdi.

 

Geçtiğimiz aylarda ise şirket, Silent Hill serisinden bazı oyunların Remake’ini yaptığını söylemişti. Ardından ise bir duyuru yaparak yeni Silent Hill oyunları yaptıklarını söylemişlerdi. Ayrıca Silent Hill 2 için Remake’i duyurmuşlardı. Bu duyurular serinin hayranlarını çok heyecanlandırmıştı. Şimdi ise şirketin açıklamasına göre başka Silent Hill oyunlarının da yolda olduğunu anlıyoruz.

Konami, Daha Fazla Silent Hill Oyunlarının Yolda Olduğunu Açıkladı

Konami, geçtiğimiz hafta üç aylık kazanç görüşmesi yaptı. Bu görüşmede ise daha fazla Silent Hill oyununun yolda olduğunu belirtti. Konami, bu toplantıyla beraber bir de rapor hazırladı, bu raporu da internet sitesi üzerinden paylaştı. Bu raporda ise geliştirdikleri oyunlar ile ilgili güncellemeler yer alıyordu. Bunun dışında daha çok Silent Hill oyunu geleceğini de haber veren bir yazı vardı.

İşte o raporda geçen ifadeler: “Devam eden çalışmalara gelince, serinin en sevilen oyunlarından biri olan Metal Gear Solid 3: Snake Eater’ın hikayesini, karakterlerini ve oyun tasarımını aslına sadık şekilde yeniden yaratan Metal Gear Solid Δ: Snake Eater üzerinde özenle çalışıyoruz. Metal Gear serisini geliştiriyor ve grafik stilini mevcut nesil için modern grafiklerle güncelliyor, ayrıca psikolojik bir korku oyunu olarak popülerlik kazanan Silent Hill serisinde yeniden yapımlar ve tamamen yeni girişler yapıyoruz.”

Şirketin, bu açıklamasında her ne kadar daha çok Metal Gear Δ:Snake Eater ile ilgili güncellemeler yer alsa da raporun sonunda daha çok Silent Hill serisi ile ilgili açıklamalar görüyoruz. Ayrıca şirketin önceden duyurduğu 5 adet Silent Hill yapımına, devam ettiğini biliyoruz. Bu açıklama ile beraber Silent Hill serisinde seriyi sıfırdan başlatacak oyunlar ve yeniden yapımların geleceğini şirket de söylemiş oluyor.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video