PC HocasıCep TelefonuLG Parmak İzi Sensör Artık Ekran İçinde Olacak

LG Parmak İzi Sensör Artık Ekran İçinde Olacak

 

Parmak izi sensör kavramı akıllı telefonlarda giderek şekillenmeye başlarken, LG parmak izi sensör kavramına farklı bir bakış açısı getirerek artık ekran içine entegre edeceğini duyurdu. Detaylar haberimizde.

LG Parmak İzi Sensör Kavramını Değiştirdi

Şuanda hali hazırda parmak izi sensör kullanan firmalar ya arka panelde ya da ana ekranın fiziksel tuş alanında bu kavramı yerleştirmiş durumda. Ancak LG Innotek bu fikirlere pek sıcak bakmadığı için parmak izi sensörünü ekran içerisine entegre ettiğini kullanıcılar ile paylaştı. İlk kez LG Electronics‘te bulunacak olan ekran için parmak izi sensör kavramı merakla bekleniyor. Bu sayede herhangi bir tuşa basmaya gerek kalmadan ekran kilidi parmak izi sensör ile açılabilecek.

LG-parmak-izi-sensor
LG’nin geliştirmiş olduğu sensör sayesinde fiziksel hiçbir tuşa gerek kalmadan hızlı ve doğru okuma gerçekleştirilebiliyor. Ekranın alt bölümüne yerleştirilen bu sensörün hangi akıllı telefonlarda kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Belki LG G5 serisinden sonraki akıllı cihazlarda yeni parmak izi sensör teknolojisini görebiliriz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lg-parmak-izi-sensor-artik-ekran-icinde-olacak-21529-8055/ linkinden 28.07.2021 14:07:58 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video