PC HocasıBilimMicrosoft Holoport Teknolojisi Nasıl Çalışıyor ?

Microsoft Holoport Teknolojisi Nasıl Çalışıyor ?

 

Teknoloji ile iç içe yaşadığımız şu yıllarda, genellikle Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz olaylar artık Microsoft Holoport ile mümkün olabiliyor. Kısmen de olsa gerçeğe dönüştüren bu teknolojinin detayları haberimizde.

Holoport Nedir ?

Öncelik olarak detaylara geçmeden holoport nedir açıklık getirelim. Holoport aslında iki teknoloji teriminin birleştirilmiş hali diyebiliriz. Yani hologram ve teleport kelimelerinin bütün hali. Microsoft’ta yeni sistemi ile birlikte 3 boyutlu görüntünüzü hologram şeklinde istediği bir yere teleport (ışınlama) edebiliyor.

microsoft-holoport-teknolojisi
Holoport Teknolojisi Nasıl Çalışıyor ?

Aslında birazdan aşağıdaki videoda daha net anlayacağınız holoport teknolojisi bir mekana yerleştirilen ve 3D sensörler yardımı ile kameralar sayesinde yapılan aktarma işlemi olarak işlev görüyor. Tüm bu işlemleri yapabilmek için sanal gerçeklik gözlüğünüzün de olması gerekiyor. Yani siz gözlüğü taktığınızda, holoport teknolojisi sizi bulunduğunuz bir yerden başka bir yere kolayca ışınlıyor olacak.

Yakın zaman içerisinde böyle bir teknolojinin kullanılabilecek olması bizleri de heyecanlandırdığı gibi, Microsoft ekibinin araştırma görevlisi olan Shahram Izadi yönetiminde hazırlanan Holoport teknolojisi videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Microsoft Holoportation (Işınlanma) Teknolojisi

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-holoport-teknolojisi-nasil-calisiyor-21456-6332/ linkinden 16.10.2021 05:10:22 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Hocam bu nasıl bir teknolojidir yahu ? Bir saattir olayı anlamaya çalışıyorum adamlar bildiğin aynı yere ışınlamışlar

  • Microsoft ve Google yakında insanların sonunu getirecek buraya yazıyorum arkadaşlar

  • Bu teknoloji yeni değil ki. Adamlar sinyallerini bundan 3 sene önce vermişlerdi zaten. Sanal gerçeklik gözlüğü sadece bu film izlemek için kullanılamazdı değil mi ? Biraz mantıklı düşününce bu gibi gelişmelere şaşırmamak lazım daha neler çıkacak kim bilir..

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad