reklam
Ana SayfaWindowsMicrosoft Korsan Windows Kullananları Tespit Ediyor

Microsoft Korsan Windows Kullananları Tespit Ediyor

Microsoft, internet üzerinde bir çok web sitesi dahil korsan anahtarlar ile Windows ve Office’i etkileştirenleri aramaya başladı. Firmanın izni dahilinde olmayan bir çok korsan key şuanda Microsoft radarına takılmış durumda.

Çalıntı Keyler Aranıyor

Bundan 5 sene önceki teknoloji ve Microsoft artık olmadığı için yeni teknolojiler sayesinde Microsoft sahte key kullanan kişileri IP aracılığı ile tespit etmeye çalışıyor. Firma, ABD’li internet sağlayıcısı olan Comcast‘tan ellerinde bulunan tüm IP adreslerinin log bilgilerini istedi.

Yapılan haberlere göre, Windows ve Office uygulamalarının sahte anahtarları bir şekilde etkinleştirilmiş olarak görünüyor. Bu anahtarlar farklı ülkelerde yaşayan kişi ve firmalara ait olarak görünüyor. Microsoft elinde bulunan IP adresleri ile servis sağlayıcılarından kullanıcıların peşine düştüğü belirtiliyor.

Microsoft 16GB RAM'li yeni oyun konsolu Xbox Series X ile bir ilk yaptı!

windows 10
Microsoft yaşamış olduğu gelir kaybının korsan kullanıcılar tarafından karşılanmasını istediği gibi, Windows’u yasadışı kullanan kişilerin yasal anahtarlar ile etkinleştirdiklerinden çoğunlukla haberinin olmadığını söylüyor.

İşletim sistemleri bazen bilgisayar satıcıları tarafından korsan olarak yüklenebildiği gibi, bunun tespitinin nasıl yapılacağı konusunda henüz bir bilgilendirme bulunmuyor.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Biraz zor bulurlar en az türkiye de 21 milyon windows kullanıcısı var yarısı lisanssiz zaten: )

  • Arkadaşlar bende çözünürlügü ayarladım resetn attıktan sonra yine eski hatayı aldım…size başka bi yöntem diyecem hocamızında anlattıgı gıbı güvenli moddan giriş yapın bilgisayarı sağ tıklayın aygıt yoneticisine gelip ekran kartını kaldırın ve sonra reset atın sorun çözülecektir..

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement