PC HocasıWindowsMicrosoft, Windows 10’da Edge Tarayıcı Reklamlarını Yükseltiyor

Microsoft, Windows 10’da Edge Tarayıcı Reklamlarını Yükseltiyor

 

Microsoft Edge internet tarayıcısı, yaklaşık %7,5 pazar payına sahip ve bu geçen yıl büyük ölçüde değişti. Microsoft, son zamanlarda bilgisayarınızı güncellediğinizde atlanamayan açılış ekranları da dahil olmak üzere yerel tarayıcılarını tanıtma konusunda giderek daha çaresiz hale geldi.

Şimdi en son hareketlerinde Microsoft, görev çubuğunuza istemler ekleyerek Windows 10 kullanıcılarını tarayıcıyı denemeye teşvik ediyor.

Reklamlar, tarayıcınızı sabitlediğinizde görünür ve bu, Internet Explorer’dan yükseltme yapıyorsanız varsayılan olarak gerçekleşmelidir. Muhtemelen alternatif bir 3. taraf tarayıcının görev çubuğuna nasıl sabitleneceğini bilmeyen deneyimsiz kullanıcıları hedefliyor.

En son gelişme, Outlook web sitesi, Başlat Menüsü ve Windows Arama’daki benzer bildirimleri takip ediyor ve ilginç bir şekilde, Chrome’dan pazar payını çalmada başarılı olsaydı, Microsoft’un, tarayıcılarını zorlamak için masaüstü tekelini kötüye kullandığı için Google’dan bir antitröst şikayetine yol açardı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-windows-10da-edge-tarayici-reklamlarini-yukseltiyor-92277/ linkinden 21.06.2021 18:06:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video