Microsoft, Windows 11 ile Birlikte Yerleşik Uygulamaların Tasarımını Değiştiriyor

  Google News

Windows 11 ile birlikte yeni kullanıcı deneyimi ve arayüzüne sahip bambaşka bir Fotoğraflar uygulaması geliyor ve ek olarak Microsoft, yeni bir Dosya Gezgini ve Windows Ayarları tasarımı üzerinde çalıştığını da onayladı. Fotoğraflar uygulamasına benzer şekilde, Gezgin ve Ayarlar uygulaması, yerleşik düğmelerin çoğu için basitleştirilmiş bir gezinme deneyimi ve yeni simgelerle güncelleniyor.

Dosya Gezgini, Paint ve Not Defteri, (uygulamanın en üstünde bulunan) başlık şeridini tek bir eylem satırı ve yeni simgeler içeren yeni bir Akıcı Tasarım başlığıyla değiştiriyor.

Akrilik şeffaflığın, Akıcı simgelerin ve yuvarlatılmış köşelerin doğru uygulanması sayesinde Windows birinci taraf uygulamaları arayüzü artık daha modern ve sade. Ayrıca yeni bir Groove Music uygulaması ve Outlook istemcisi kullanıcılar tarafından bekleniliyor, ancak bu uygulamaların bu yıl piyasaya çıkıp çıkmayacağı belli değil.

Kaynaklara göre Microsoft, daha iyi performans sunacak ve daha minimal ve modern bir görünüm kazandırmak için köşeleri yuvarlatacak birleşik bir web tabanlı Outlook uygulaması üzerinde çalışıyor. Görsel iyileştirmelere ek olarak, yeni Outlook istemcisi kurumsal müşteriler için “Kuruluş Gezgini” ile birlikte gönderilir.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video