PC HocasıWindowsMicrosoft, Windows Thin PC Desteğini Sonlandırıyor!

Microsoft, Windows Thin PC Desteğini Sonlandırıyor!

 

2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Microsoft, müşterilerin bilgisayarlarını ince istemciler olarak yeniden kullanmalarına yardımcı olmak ve böylece VDI maliyetini düşürmek için Windows İnce Bilgisayarı (Thin PC) piyasaya sürdü. Windows Thin PC projesi, Windows 7 işletim sisteminin kapalı bir sürümüydü ve bilgisayarı yazma filtreleri aracılığıyla kilitleyerek harika bir ince istemci deneyimi sunarken, kullanıcılara üstün bir uzak masaüstü deneyimi sunmaya devam ediyordu.

Windows Thin PC için sağlanan destek genel olarak 11 Ekim 2016 yılında sona ermişti. Windows Thin PC için uzatılmış destek tarihi ise 12 Ekim 2021 tarihinde sona eriyor. Microsoft, Windows Thin PC kullanıcılarının daha yeni bir uzak masaüstü istemcisine geçmeyi düşünmelerini tavsiye ediyor ki artık tamamen Microsoft ile bağlantısı kalmamış bir yazılım haline geldi ve bu da çeşitli güvenlik açıklarının kapıdan içeri girmesine az kaldı demek.

Şirket, konu hakkında yaptığı açıklamada Windows Thin PC kullanıcılarına seslendi:

Yükseltme hakkında bilgiye ihtiyaç duyan kurumsal kuruluşlar, orijinal ekipman üreticisi (OEM) veya Microsoft Yetkili Dağıtıcısı ile iletişime geçmelidir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-windows-thin-pc-destegini-sonlandiriyor-117443/ linkinden 25.09.2021 19:09:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad