reklam
Ana SayfaWindowsMicrosoft’un, Windows 10 için Power Toys İlk Sürümü İndirilmeye Hazır

Microsoft’un, Windows 10 için Power Toys İlk Sürümü İndirilmeye Hazır

Şimdi GitHub üzerinden indirilmeye hazır; Microsoft, bu yılın ilk zamanlarında PowerToys’un Windows 10 sürümüne geri döndüğünü açıklamıştı. PowerToys, Windows’u daha fazla kişiselleştirmenize imkan sağlayan küçük bir yardımcı program olarak kullanılmıştı ve şimdi Microsoft, PowerToys markası altında Windows 10 için iki yeni yardımcı uygulama yayımladı.

Birincisi, her bir aktif pencere veya uygulama için dinamik kısayollarla dolu bir ekran kaplaması olan ‘Windows tuş kısayol kılavuzu’ adındaki yardımcı programı, Windows tuşunu basılı tutmak ve klavye kısayollarını bulmak için kullanabilirsiniz; ayrıca, yerleşik Windows klavye kısayollarının çoğuna alışık değilseniz veya belirli uygulamalarda işleri halletmenin daha hızlı bir yollarını bulmak istiyorsanız kesinlikle kullanışlı.

Microsoft, Windows 10 Sistem İkonlarını Yeniliyor!

İkinci yardımcı program ise bir FancyZones pencere yöneticisi ve birden fazla uygulamayı yan yana çalıştırmak istiyorsanız bunu kesinlikle kullanmak isteyeceksiniz. Özel bölgeleri ayarlayabilir ve ardından uygulamaları otomatik olarak yeniden boyutlandırmak için basitçe uygulamaları bu düzenlere sürükleyerek bırakabilirsiniz.

Neler yapabilirsiniz?

Masaüstünüzü ve pencere yönetiminizi Windows 10 sürümünde daha da kişiselleştirmek istiyorsanız bu harika bir program. Microsoft, FancyZones’u kullanabileceğiniz tüm farklı şekillerde ilerlemek için beş dakikalık bir eğitim videosu bile hazırlamış.