PC HocasıYazılımMIUI 13.5 için İlk Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı
MIUI 13.5

MIUI 13.5 için İlk Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

   

Xiaomi’nin MIUI güncellemelerinde izlediği bir yol var. Güncellemelerde bir ana sürüm arayüzü bir de ara sürüm büyük güncellemesi görüyoruz. Şöyle ki MIUI 13 sürümü geldiyse, ikinci büyük güncelleme MIUI 13.5 güncellemesi oluyor.

Çoğu zaman doğrudan MIUI 14 gibi bir sonraki sürüme geçilmiyor. Yani şu sıralar beklediğimiz güncelleme 13.5 sürümü. Söz konusu sürüm için de ufak tefek detaylar ortaya çıkmaya başladı. Son olarak yeni sürümün logosu için bir sızıntı gerçekleşti.

MIUI 13.5 Logosu Böyle Gözükecek

Xiaomiui kaynağı tarafından sızdırılan görsellere göre MIUI 13.5 sürümünde logo değişiyor. Ana sürüm 13’e göre logonun nasıl gözüktüğü konusunda da karşılaştırma yapılmış durumda.

Kaçırmayın: NVIDIA, RTX 30 stokları yenileniyor.

Görsele baktığımızda yeni logonun biraz daha belli belirsiz olduğunu görüyoruz. 1 kısmında kullanılan ifade aynı ama 3 kısmında kullanılan ifade tam olarak 3 gibi gözükmüyor. Hem 3 hem de 5’i çağrıştırıyor. Güzel bir logo çalışması olduğunu söyleyebilirim.

13’ün yanına “.5” şeklinde bir ifade yazmaktansa böyle bir tasarım çok daha modern duracaktır.

MIUI 13.5

Yeni logo için diğer bir değişiklik ise renk kısmında yapılacak gibi. MIUI 13 ana logosunda belli yerlerde sarı ve hafif kızıla çalan renkler var. MIUI 13.5 sürümünde ise sadece mavi, mor ve turkuaz tonları kullanılacak gibi duruyor.

Logo değişikliği için ortaya çıkan detaylar bu şekilde. Burası oldukça önemli zira, logoda yapılan tasarım düzenlemeleri, markanın arayüzde de tasarım değişikliklerine gideceğini işaret ediyor. Geçmişte birçok kez bu durumun örneklerini gördük.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/miui-13-5-icin-ilk-bilgiler-ortaya-cikmaya-basladi-126480/ linkinden 28.05.2022 22:05:59 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial