PC HocasıYazılımMIUI GO ve Kullanılacağı İlk Telefon Ortaya Çıktı
MIUI GO

MIUI GO ve Kullanılacağı İlk Telefon Ortaya Çıktı

   

Google’ın düşük sistem özelliklerine sahip akıllı telefonlar için kullanmış olduğu bir işletim sistemi vardı. Android GO adıyla sunulan bu işletim sistemi, daha az RAM kullanıyordu ve düşük sistemli akıllı telefonlarda daha akıcı bir kullanım elde edilmesini sağlıyordu. Şimdi benzer bir adım da Xiaomi’den geliyor. MIUI GO bir kez daha gündemde.

Aslında bir süredir geliştirildiği söylenen yeni MIUI sürümünün, çok yakında kullanıma da sunulacağı ortaya çıktı.

MIUI GO İlk Kez POCO C40 ile Kullanılabilir

Bu yeni sürüm, Android GO işletim sistemi üzerinden yükselecek. Amaç yine aynı olacak. Düşük sistemli akıllı telefonlarda daha akıcı bir kullanım deneyimi sunulması hedeflenecek.

Arayüz daha az RAM kullanarak, telefonun donanımını rahatlatmış olacak. Tabii ki bunun için arayüzün bazı özelliklerinden de fedakarlık yapılması gerekecek. Daha sade, gereksiz animasyonlardan arındırılmış bir sürüm göreceğiz.

Kaçırmayın: WhatsApp için önemli bir yenilik daha 

Yeni işletim sistemi versiyonunun uygulamalar ve diğer Xiaomi servisleri için de geçerli olması bekleniyor. Yani GO sürümü kullanan telefonların uygulamaları ve servisleri de GO sürümü olacak.

MIUI GO

Bunu tıpkı Android GO sistemi gibi düşünün. Hatırlarsanız daha az pil ve kaynak tüketen YouTube GO gibi uygulamaları vardı.

Yeni arayüzün düşük sistemli akıllı telefonlarda kullanılması bekleniyor. Kendi güncelleme takvimi olacak mı bilmiyoruz ama yeni arayüzün ilk defa POCO C40 akıllı telefon modeliyle kullanılacağı iddiası da var.

Hatta MIUI GO tanıtımının C40 akıllı telefonunun tanıtımı sırasında yapılacağı ve tüm özelliklerin açıklanacağı da söylenmekte. Yakın zamanda iddialar ne kadar doğru göreceğiz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/miui-go-ve-kullanilacagi-ilk-telefon-ortaya-cikti-126425/ linkinden 26.05.2022 17:05:29 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial