PC HocasıYazılımwatchOS 9 ile Yeni Bir Güç Koruma Özelliği ile Gelebilir
watchOS 9

watchOS 9 ile Yeni Bir Güç Koruma Özelliği ile Gelebilir

   

WWDC 2022 etkinliğine çok yakınız. Yaklaşık 2 ay kadar sonra etkinliğin yapılacağını sizlerle paylaşmıştık. Etkinlik adım adım yaklaşırken, tanıtılacak olan yazılımlara ilişkin bilgiler de ufak ufak olsa da gelmeye başladı. Son bilgi ise akıllı saat yazılımı watchOS 9 serisinden.

Apple sızıntılarında birçok kez imzasını gördüğümüz Mark Gurman tarafından ortaya atılan bilgilere göre, akıllı saatler için gelecek yeni işletim sisteminde pil dayanma süresinin üzerine gidecek özel bir mod olacak.

watchOS 9 Yeni Güç Koruma Modu için Beklentiler Neler?

Hemen bir soru işaretini gidererek konuya başlamak istiyorum. Evet Apple Watch modellerinde zaten belli bir güç koruma modu bulunuyor. Saatin pili daha uzun süre gitsin diyerek bu modu açtığınız zaman, saatin işlevselliğini kaybettiğini görüyoruz.

Birçok özellik kapalı konuma geliyor ve maksimum pil süresini hedefleyen bir kullanıma geçiş yapılıyor.

Mark Gurman’a göre ise yeni bir güç koruma modumuz daha olacak. Bu modun düşük güç modu gibi isimlendirilmesini bekliyoruz ama emin değiliz belirtelim.

watchOS 9

Yeni güç koruma modu olarak düşük güç özelliği açıldığı zaman, arka planda kullanılan uygulamalar için sınırlamalar olacak. Saatin özellikleri ve işlevleri kapatılmayacak ama uygulamaların daha az güç tüketmesi sağlanacak. Haliyle bu durumda da güç tüketimi azaltılmış olacak.

Artık bu özellikle beraber watchOS 9 kullanan Apple Watch akıllı saatlerde ne kadar pil tasarrufu elde edilecek bilemiyoruz.

Tabii ki bunu öğrenmek için Apple’ın tanıtımda yapacağı açıklamaları ve sonrasında kullanıcıların yapacakları testleri görmek lazım.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/watchos-9-ile-yeni-bir-guc-koruma-ozelligi-ile-gelebilir-126236/ linkinden 26.05.2022 17:05:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial