Motorola uzayan ekranlı telefon

Motorola, Uzayan Ekrana Sahip Telefonunu Duyurdu

  Google News

Akıllı telefonlarda “Artık daha ne olabilir?” dediğimiz anda yeni bir bomba daha patlıyor. Yavaş yavaş katlanabilir akıllı telefonlar yaygınlaştı ve görünen o ki şimdi de sıra uzayan ekranlara sahip akıllı telefonlara gelecek. Motorola tarafından yapılan son duyuru, uzayan ekranlı telefonların da yakında olduğunu gösteriyor.

Şimdilik söz konusu akıllı telefon konsept aşamasında ama Motorola, telefonun çalışır bir versiyonunu göstermekten çekinmedi.

Motorola Uzayan Ekranlı Akıllı Telefonu Nasıl Çalışıyor?

Telefona standart olarak baktığınız zaman, 5 inçlik bir akıllı telefonla karşı karşıya kalıyorsunuz. Telefonun yan kısmında yer alan fiziksel tuşu kullanarak, ekranın uzamasını sağlayabiliyorsunuz.

Kıvrılmış ekran açılıyor ve telefonun ekran boyutu bir anda 6.5 inç seviyesine kadar çıkıyor. Ekranda herhangi bir deforme ya da göze çarpan bir çıkıntı görmüyoruz. Telefonun ekranı tam uzatıldığı zaman, sanki ekran zaten 6.5 inçmiş gibi bir hava oluşuyor.

Akıllı telefonlarda farklılık arayanlar için kesinlikle çok iddialı bir telefon. Fakat Motorola bu telefonu ne zaman elimize alabileceğimizi açıklamadı.

Marka telefonun ne zaman çıkacağını açıklamadığı gibi adını bile duyurmadı. Şimdilik konsept aşamasında olan bir çalışma olarak kalacak gibi gözüküyor.

Tabii ki böyle bir teknoloji maliyetli olacaktır. Haliyle seri üretime geçmesi ve son kullanıcılara ulaşması zaman alabilir. Biz yine de markanın, telefonun nasıl uzadığını gösteren videosunu ekleyelim. Kim bilir belki bu tip modellerin satışa çıktığının haberlerini de yaparız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video