reklam
Ana SayfaCep TelefonuNisan Ayında En Çok Satılan 9 Telefon

Nisan Ayında En Çok Satılan 9 Telefon

Covid-19’un Dünya genelinde etkisini göstermesiyle birlikte teknoloji şirketleri de salgından fazlasıyla etkilendi. Bu etkiye rağmen Türkiye’de telefon satışlarında bir düşüş olmadı diyebiliriz. Nisan ayında hangi telefon en çok satmış, gelin birlikte göz atalım.

1- Samsung Galaxy M20 32 GB

Fiyat/performans olarak ön plana çıkan M20, tasarım olarak da gayet şık bir model. Telefona, 1.299 TL’ye Türkiye Samsung Garantili olarak  sahip olabilirsiniz. Arka kameranın düşük ışık performansı çok iyi olmasa da, gayet tatmin eder derecede diyebiliriz.

2- Redmi Note 8 64 GB

Piyasaya çıktıkları andan itibaren büyük kardeşi Xiaomi ile birlikte, alışık olduğumuz diğer teknoloji firmalarını büyük oranda etkileyen Redmi, listemizde Note 8 modeli ile ikinci sırada.

İlk günden beri kamera performansı olarak, özellikle ışıklı ortamlarda güzel performans sunan Redmi ve Xiaomi, bu modelle de kamera performansı olarak yüksek performans gösteriyor diyebiliriz.

3- Samsung Galaxy M30s 64 GB

M30s modelini M20 modelinin büyük kardeşi olarak görmek doğru olacaktır. M20 kadar ucuz olmasada yakın fiyatlar ile sunuluyorlar. İki model arasında farklılıklardan en göze çarpanı kamera sayısı diyebiliriz.

Türkiye şartlarında fiyat/performans olarak tercih edilebilecek bir seçenek olarak M30s’i gösterebiliriz. Siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleri ile Türkiye pazarında bulunan model, mavi rengi ile çok dikkat çekiyor.

4- Redmi Note 8 Pro 64 GB

Kardeşi Note 8’e göre farkı arka kameralarının merkez noktaya konumlandırılmış olması diyebiliriz. Listemizde dördüncü sırada olan model, tasarımı ile çok dikkat çekiyor.

POCO F2 Pro'nun global lansman etkinliği 12 Mayıs'ta!

5- Samsung Galaxy A30s

M30s ile yarıştığını söylebiliriz fakat en ucuzunu ve tasarımı en hoşunuza giden modeli almanız daha iyi olacaktır. Fiyat olarak M30s’e göre çok bir farkı bulunmuyor. Bu özellikleri ile A30s listemizde beşinci sırada.

6- Redmi Note 8 Pro 128

Günümüzde resim, video ve uygulamaların boyutu hayli büyüdü. Depolama konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar, Note 8 Pro modelinin, 128 GB depolama seçeneğini almış görünüyor.

7- Samsung Galaxy A71 128 GB

Samsung’un A71 modelini, listemizdeki diğer modellerden ayrı tutmak gerekiyor. Fiyatı ve tasarımı ile oldukça farklı bir cihaz olduğu bir gerçek. Arka tarafında bulunan 4 kamera ve ön tarafında bulunan çentiksiz tasarıma sahip tek kamera, oldukça dikkat çekiyor diyebiliriz.

8- Samsung Galaxy A51 128 GB

A71 modeline göre daha tercih edilebilir bir model olarak A51’i gösterebiliriz. Tasarımsal olarak aynı görünen model, işlemci ve RAM olarak farklılık gösteriyor.

9- İPhone 11 64 GB

Listemizin son sırasında olmasına rağmen şüphesiz en prestijli model. Herkesin bir İPhone hayali vardır diyebiliriz fakat Türkiye fiyatları hiç de hoş durmuyor. Birbirinden farklı renk seçenekleri ve eşsiz kamerası ile İPhone 11, listemizde son sırada.

Yazar Hakkında

Mehmet Can ALVAR

Mehmet Can ALVAR

BTK Akademi öğrencisi. Siber güvenlik alanında çalışmalar yapan öylesine birisi. CyberWorld dahilinde fakat beyaz tarafta...

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz