PC HocasıDonanımOverclock İle Intel Core i7 6950X 5.7 GHz Hıza Ulaştı

Overclock İle Intel Core i7 6950X 5.7 GHz Hıza Ulaştı

 

Intel’in yeni nesil işlemci serilerinden olan Intel Core i7 6950X Overclock ile birlikte 5.7 GHz hız aşırtma rekoruna ulaştı. Yeni nesil işlemcinin detayları haberimizde.

5.7 GHz Hız Rekoru i7 6950X’de!

Piyasadaki en güçlü işlemcilerden birisi olan Intel Core i7 6950X bugüne kadar gerçekleştirilen en iyi hız aşırtma rekorunu elde etti. 14 nm üretim teknolojisi ile geliştirilen 6950X’in sağlamış olduğu yüksek performans, Overclock severler için müthiş bir fırsat oldu.

Genç araştırmacı ve teknoloji sever bir grup, Overclock (hız aşırtma) ile birlikte işlemciyi teste soktu. Anakart üzerinde gerçekleştirilen ufak değişiklikler ve BIOS ayarlarının Overclock için uygun hale getirilmesinden sonra, 5.2 GHz hız aşırtma rekoruna ulaşıldı.

Intel-Core-i7-6950X-Overclock
Sıvı Nitrojen Desteği

Normalde bu işlemcinin Turbo Boost teknolojisi ile ulaşabildiği maksimum hız 3.5 GHz olurken, gençler bu test sayesinde 1.5 kat daha fazla performans elde etmeyi başardılar. Ancak bu test gerçekleştirilirken anakart biraz daha modifiye edildi ve BIOS yetmediği için sıvı nitrojen desteğinden faydalandılar.

Intel-Core-i7-6950X-Overclock-3
Uzun uğraşlar sonunda Intel’in başarılı işlemcisi Core i7 6950X ile birlikte 5.7 GHz gibi müthiş bir hız aşırtma rekoru elde edildi. Tabii ki bu kadar zorlamanın ardından işlemci ve anakart alev alarak kullanılmaz hale geldi. Overclock severler için bu sistem yakında çok canlar yakabilir. Bu çılgın hız aşırtma rekorunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/overclock-ile-intel-core-i7-6950x-5-7-ghz-hiza-ulasti-21721-9691/ linkinden 29.07.2021 04:07:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

    • AMD o kardeşim onda sadece hız var başka bi şey yok o yüzen tercih edilmiyor..

      • Bütçesi olmayan tercih eder moruk ama gene de saçma tabii ki. Ona Overclock yapmak için pahalı anakart lazım soğutucu lazım. Bunların hepsi biraz fantastik işler. İ5 4460 bile darboğaz yapmıyor kartlara bi tane alıp geçeceksin.

    • o değilde intel isterse zaten yapar ve yapmıştır bu testleri anlamadığım bu gençlere giden sistemi gerimi vericekler yoksa madalyamı takıcaklar reklam kokan haraketler
      (intel amd ye karşı maşa olarak 1 takım genç kullanmış benim görüşüm)

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video