Cumartesi, Nisan 13, 2024

Philips SHQ5200 Sporcu Kulaklığı Ön İncelemesi

Paylaş

silkroad gaminggentr

Kulaklık serisinde bu hafta Philips SHQ5200 modeline göz atıyoruz. Açıkçası piyasada bulunan “adı ve sanı” olup, “işe yaramayan” bir çok kulaklık bulunuyor. Kulaklık almak isteyen takipçilerimizin her hafta yayınlamış olduğumuz ön incelemelere göz atmalarını tavsiye ediyoruz.

PHILIPS SHQ5200 SPORCU KULAKLIĞI ÖZELLİKLERİ

Philips’in bu kulaklığı tasarlarken rahatlık ve yüksek ses kalitesi amacına ulaşabilmek için yola çıktığı belli. Kulaklığı elinize aldığınız andan itibaren kaliteyi hissedebilmek mümkün diyebilirim. Sadece PC oyuncuları için tasarlanmadığı gibi, koşarken bile kullanılabilecek olan SHQ5200‘de kaydırmaz bantlar da mevcut. Ayrıca kulak yastıklarının da çıkartılıyor olması bir adım daha öne çıkarttı. Böylelikle istediğiniz yastıkları çıkartıp temizleyebilir, yıkayabilir ve tekrardan geri takabilirsiniz.

Philips’in SHQ5200 modelini satın aldığınızda kutusundan kullanım kılavuzu ve şık bir taşıma çantası çıkıyor. Turuncu taşıma çantası ile kombinasyon iyi giydirilmiş olup, kese şeklinde tasarlanan çantanın ağzı dikkatimizi çekti.

Philips SQ5200‘ün yapısı itibari ile ele alacak olursak çok esnek olduğunu belirtmemde fayda var. Elinize aldığınızda esneklik açısından “kırılabilir” korkusu yaşatmıyor. Yani kendi çantası içerisinde herhangi bir darbe veya sıkışmada kolay kolay kırılacağını söylemek doğru olmaz.

philips-shq5200

“NEOMİDYUM SÜRÜCÜLER DİKKAT ÇEKİYOR”

Ses üretimi için de 40 mm çapında neomidyum sürücülere yer verilmiş. Kulaklığın kulakları kapatmayan bir yapıda olması uzun süreli kullanımlar için “kulak ağrıması” gibi durumlardan da otomatik olarak uzaklaştırıyor. Güçlü bir mıknatıs görevi gören neomidyum sayesinde frekans aralığı genişletilerek performans ve ses kalitesini hissedebiliyorsunuz.

Spor odaklı bir kulaklık olduğu için Philips SHQ5200‘de mikrofona yer verilmemiş. Kulaklıkta 18 Hz ile 21 Hz arası ses üretimi gerçekleşirken, 40 mm çapındaki sürücüler 101 dB hassasiyete kadar çıkabiliyor. Ancak kulaklık maksimum 40 mW güç desteği alabiliyor.

philips-shq5200-kulaklik

İki Parçalı Kafa Bandı:

Philips SHQ5200‘ün en çok dikkat çeken yönü ise çift parçalı kafa bandı. Kafa bandındaki açıklık, tahmin edilebileceği üzere terin kafanızdan daha çabuk atılmasını sağlayarak kulaklığa herhangi bir temasta bulunmaması için düşünülmüş. Ön tarafta yer alan siyah renkli kafa bandı sert malzemeden ve kulaklık formunun korunmasını sağlamak için üretilmiş. Turuncu renkli kafa bandı ise esnek ve kaymayan bir yapıya sahip.

Çoğu kulaklıkta olduğu gibi başınıza uygun genişliği de ayarlayabilmek mümkün. 3.5 mm‘lik bağlantı arabirime sahip olan “kevlar” kaplamalı kablo üzerine klips yer alıyor. Bu şekilde koşu esnasında kablonun sağa sola sallanarak sizi rahatsız etmesi engelleniyor.

philips-shq5200-incelemesi

SONUÇ

Philips SHQ5200‘ün şuanda satış fiyatı 168 TL olarak belirlenmiş durumda. Açıkçası rakiplerine göre “kullanıcıyı düşünme” üzerine tasarlanmış bir sporcu kulaklığı. Tabii ki bu kulaklığı aldığınızda sadece sporda kullanabileceğiniz anlamına da gelmiyor.

PC ve diğer cihazlarda da performansı gayet iyi. Ancak tek beğenmediğimiz nokta kulağı kapatan kulakçıkların ortasındaki desenler göz zevkinizi bozabilir.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

7 YORUMLAR

  1. 168 TL çok değil mi aga ? Philips ama kulaklıklarını çok tavsiye eden görmedim veya kullanan da görmedim karar veremiyorum açıkçası

    • Merhaba Yunus Numan Kaya,

      Açıkçası profesyonel olarak kullanılabilecek en iyi kulaklıklar arasında. 168 TL’lik fiyatı diğer rakiplerine göre de uygun diyebilirim. Philips Türkiye tarafından bu kulaklığı temin ederek incelemek için iletişime geçeceğiz. Dönüşlerine göre e-posta adresine de bildirim gönderilecektir.

  2. Mrb 150 liydi galiba fiyati aldım kullanıyorum ben kisacasi bass a önem veren birisi olarak bass kalitesi gerçekten muazzam gelelim ses seviyesine net kaliteli önceleri az gbj geliyodu ama sonradan yeterli olduğunu gördüm fiyati bence abartilmamis hakediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler