PC HocasıOtomobilPorsche’dan Lityum-Silikon Bataryalara 100 Milyon Dolarlık Yatırım!

Porsche’dan Lityum-Silikon Bataryalara 100 Milyon Dolarlık Yatırım!

   

Almanya merkezli otomobil üreticilerinden Porsche, lityum-silikon piller konusunda uzmanlaşmış Amerika Birleşik Devletleri (Washington) merkezli Group14 Technologies şirketi için C Serisi finansman turuna katılım sağladığını resmi olarak duyurdu. Toplam finansman turu, Porsche’nin en güçlü pil hücreleri için pazarda küresel bir lider olma hedefi doğrultusunda 100 milyon dolar yatırım yapmasıyla başladı ve 400 milyon dolar ile kapandı.

Fonlar, şirkete Amerika Birleşik Devletleri’nde pil malzemeleri üretmek için başka bir fabrika inşa etmesine yardımcı olması için toplandı.

Lityum-Silikon batarya nedir?

Group14 tarafından geliştirilmekte olan batarya teknolojisi, anot malzemesini silikon veya silikon-grafit karışımı ile değiştirmekle başlıyor. Bu ise pil yoğunluğunu yüzde 30 oranına kadar artırarak elektrikli bir araca çok daha fazla menzil sağlıyor aynı zamanda yeni malzeme, şarj hızını önemli ölçüde artırıyor.

Bu, çok zorlanmış bir laboratuvar tabanlı deney de değil. Şirket, 2015 yılında finanse edildi ve mevcut yineleme, mevcut anot malzemelerinin doğrudan değiştirilmesi için ticari olarak hazır olduğundan beri ürünü geliştirmeye devam ediyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/porschedan-lityum-silikon-bataryalara-100-milyon-dolarlik-yatirim-127229/ linkinden 18.05.2022 19:05:46 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial