PC HocasıArama MotorlarıSahte Download Butonları Google’ın Çemberine Girdi

Sahte Download Butonları Google’ın Çemberine Girdi

 

Normalde her gün binlerce download sitesinden içerikler indirerek ilgili program ve oyunların kurulumları yapılmaya devam etmektedir. Hali hazırda download sitelerinde Adsense reklamları kabul edilmediği için bu siteler para kazanabilmek için çeşitli reklamları kabul etmektedirler. Bu reklamlardan birisi de sahte download butonları oluyor. Ancak Google bu duruma da el atarak çok yakında download sitelerine büyük yaptırımlara başlayacağını belirtti.

Download Sitelerinin Akıbeti Ne Olacak ?

Google amca hali hazırda yapay zeka algoritmasını geliştirmeye devam ettiği gibi, sahte download butonları bulunduran sitelere de savaş açmaya hazırlanıyor. Mesela bir oyun arıyorsunuz ve bu oyunu ücretsiz indirmek için çeşitli sitelere girerek torrent veya rar halini buluyorsunuz. Ancak indirmek için download siteleri bir çok hile kullandıkları gibi, yanlış sitelere de yönlendirerek çeşitli virüslerin bilgisayarınıza bulaşmasına sebep olabiliyorlar.

Google’da bu durumun farkında olduğu gibi, uzun soluklu bir çalışma başlatma kararı aldı. Artık Google, download sitelerinde bulunan sahte linkleri barındıran web sitelerini arama sonuçlarından kaldırabileceği, hatta sıralamalarda ciddi trafik kayıpları yaşayacağı belirtiliyor. Genellikle bu tür download sitelerine hizmet veren Adcash’in kullanıcılarına göndermiş olduğu mailde detaylar daha net anlaşılabiliyor.

google-algoritmalar
İşte o mail:

Hello,

As you may be aware, Google recently announced that they are implementing new rules for their Safe Browsing scheme, specifically relating to, what they term, “deceptive download buttons”. I wanted to reach out to reassure you that we are aware of this and have taken on board the information provided by Google.

Adcash is committed to serving quality, engaging ads that deliver great results for you, as a Publisher. It is important to state that you will not see any decrease in revenue as a result of these changes.

Going forward, we will be implementing stricter controls and requirements for our Advertiser partners, to ensure that Adcash ads served on your site are compliant with the new Safe Browsing standards.

In addition to that, we are working closely with a number of technology partners to streamline the validation and monitoring process, meaning that if, for some reason, a non-compliant campaign does slip through the net, it will be detected and removed as quickly as possible.

I look forward to your continued partnership with Adcash and, as always, if you have any feedback or questions on this topic, or any other, please do not hesitate to get in touch.

Kind regards,

Tarmo Tammel

Head of Publishers

Türkçe Çevirisi

Google son zamanlarda aldatıcı indir butonları/düğmeleri için yeni güvenlik tedbirleri ve kuralları uyguladıklarını açıkladı. Biz de Google tarafından sağlanan bilgileri güvence altına aldık.

Adcash kaliteli hizmet sağlamaya önem vermiştir. Adcash yayımcı olarak, sizler için reklamları ilgi çekici ve kaliteli hizmet vermeye devam edicektir. Bu değişiklerin sonucu olarak herhangi bir gelir düşüşü görmezsiniz.

İleriye dönük olarak, Adcash reklamların sitenizde hizmet sağlamak için, Reklam Veren ortaklarımızın için daha sıkı denetim/kontroller yani sıra Yeni Güvenli Tarama standartları ile uyumlu olmasını sağlamak hedefimiz olacaktır.

Buna ek olarak, bazı nedenlerden dolayı, biz doğrulama ve izleme süreçlerini hızlandırmaya yönelik teknoloji ortakları ile yakından çalışıyoruz. Uyumsuz kampanya tespit edilip akabinde hızlı bir şekilde silenecektir.

Adcash ile devam eden ortaklık için, her zaman olduğu gibi, eğer bu konuyla ilgili herhangi bir geri bildirim veya sorularınız varsa, veya başka bir görüşünüz ve lütfen irtibata geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımızla,

Tarmo Tammel

Yayıncı Başkanı

adcash
Şimdi Ne Olacak ?

Adcash önceden almış olduğu bilgilendirme ile müşterilerine ilgili mailleri göndererek uyarılarda bulunmuş. Ancak bu uyarıları göz ardı etmeyip, çeşitli düzenlemelerin yapılması ile birlikte gelirlerde düşüşlerin olmayacağını vurgulamış. Fakat ilgili düzenlemeler yapılmadığı taktirde, Google‘ın uygulayacağı yaptırımlar veya cezalar web sitenizi olumsuz olarak etkileyebilir.

Google’ın Türkiye dahil download siteleri için bu yaptırımlara hangi tarihte başlayacağı konusunda henüz bir bilgilendirmesi bulunmuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sahte-download-butonlari-googlein-cemberine-girdi-5254/ linkinden 16.10.2021 05:10:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Google en doğrusunu yapıyor arkadaşım. Sonuna kadar destekliyorum. Bir şey indirmeye kalkıyorsunuz adamlar resmen indirtmemek için ve reklamlara tıklamak için her şeyi yaptırıyorlar. Özellikle reklama tıkladığınızda yandınız zaten virüsler bilgisayara doluşuyor

  • Adamlar şimdiye kadar dünyanın parasını kazandı bu reklamlar sayesinde. Eğer google trafiklerini keserse hiçbir anlamları kalmaz, ki haklı da

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad