PC HocasıPCSamsung ARTIK10 Kartı ile Raspberry Pi’ye Rakip Oluyor

Samsung ARTIK10 Kartı ile Raspberry Pi’ye Rakip Oluyor

 

Sektöre yön veren ve öncü teknoloji firmalarından birisi olan Samsung, tüketicilerin daha önceden yoğun ilgi göstererek 15 TL’ye satın aldığı en küçük bilgisayar Raspberry Pi‘ye rakip yeni ARTIK10 kartına sahip bilgisayar çıkartmaya hazırlanıyor.

Samsung ARTIK10 Nasıl Olacak ?

Yayınlanan tasarım detaylarına baktığımızda Raspberry Pi‘ye bir üst düzeyden rakip olacak diyebiliriz. Yurtdışı fiyatı 99 dolar olarak belirlenen cihazın Türkiye satış fiyatı da 270 TL ve civarlarında olacak.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Samsung’un Geliştirici Konferans’ında duyurduğu ARTIK10 platformunda yeni cihazlar bizleri bekliyor olacak. Ayrıca ARTIK Cloud adında yeni duyurmuş olduğu bulut platformu ile de yenilikçi yaklaşımlarla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

samsung-artik10
Yukarıda görmüş  olduğunuz ARTIK10 kartı sayesinde bir bilgisayarın yapabildiği tüm işlemleri yapabilir halde tasarlanacak. Aşağıdaki teknik özellikler tablosundan da ARTIK10 kartının detaylarına göz atabilirsiniz.

Samsung ARTIK10 Teknik Özellikler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-artik10-ile-raspberry-piye-rakip-oluyor-21531-8065/ linkinden 29.07.2021 06:07:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video