PC HocasıCep TelefonuSamsung Galaxy S10 Ailesine OneUI 2.5 Güncellemesi Geldi

Samsung Galaxy S10 Ailesine OneUI 2.5 Güncellemesi Geldi

 

Samsung‘un kendi telefonlarında kullandığı OneUI isimli özel Android arayüzünün en son sürümü OneUI 2.5, Galaxy Note 20 familyası ile birlikte piyasaya sürüldü ancak şirket OneUI arayüzünün en son sürümünü Galaxy Note 10, S10 ve Note 9 serileri dahil olmak üzere eski Galaxy akıllı telefon modellerine getirme sözünü de vermişti.

Samsung verdiği bu söze sadık kaldı ve OneUI 2.5 güncellemesini Galaxy S10 ailesine sunmaya başladı. Güncelleme ilk etapta Almanya’daki kullanıcılara sunuldu ancak kısa bir süre içerisinde küresel çapta tüm Galaxy S10 kullanıcılarına yayılacak.

963.49 MB boyuta sahip güncelleme

OneUI 2.5 güncellemesi yalnızca 963.49 MB dosya boyutuna ve G973FXXU8DTH7 ürün yazılım sürüm koduna sahip. Galaxy S10e ve Galaxy S10 Plus ürünleri için donanım yazılımı sürümleri sırası ile G970FXXU8DTH7 ve G975FXXU8DTH7 olarak belirlenmiş durumda.

Eğer Galaxy S10 ailesinden birisine sahipseniz güncelleştirmeleri takip edebilmek için bu sürüm numaralarını karşılaştırabilirsiniz.

Kablosuz Samsung DeX Desteği!

OneUI 2.5, bir dizi yeni özellik ve performans iyileştirmesi getiriyor. En heyecan verici özellik ise, OneUI’nin en son sürümünün getirdiği Kablosuz DeX desteğidir. Bilmeyenler için Samsung DeX, telefon ekranınızı bir TV ekranına yansıtmanıza, ardından TV’yi kontrol edebilmeniz için telefonunuzun dokunmatik yüzeye dönüşmesine izin veren bir özelliktir.

Daha akıllı Wi-Fi bağlantısı, OneUI’nin en son sürümündeki başka bir kullanışlı özelliktir. Wi-Fi bağlantılarının kalitesi hakkında sizi bilgilendirecektir. Ayrıca Wi-Fi şifrelerini yakındaki Galaxy cihazlarıyla paylaşmanıza da izin verir.

Yeni kamera güncellemeleri

OneUI 2.5 güncellemesi bazı önemli kamera özelliklerini içerir. Pro video moduna birkaç geliştirme getiriyor. Ayrıca otomatik odak alanını merkezden çoklu odaklamaya değiştirebiliyorsunuz. Herhangi bir video modunda daha geniş 21: 9 en boy oranında çekim kaydetme yeteneği, Samsung’un bu güncellemede eklediği bir başka heyecan verici kamera özelliğidir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz