PC HocasıCep TelefonuSamsung Galaxy S21, S-Pen Desteği ile Birlikte Gelecek!
Galaxy S21

Samsung Galaxy S21, S-Pen Desteği ile Birlikte Gelecek!

 

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’un en yenilikçi amiral gemisi cep telefonu ailesi Samsung Galaxy S21’i piyasaya sürmesine yalnızca 3 hafta kaldı ve şimdi onay kurumu FCC dosyaları bile sızıntılara katılmaya başladı. AndroidAuthority, Samsung Galaxy S21 Ultra’nın FCC’den geçtiğini ve şirketin sessizce cihazın S-Pen ile kullanılabileceğini doğruladığını bildirdi.

“EUT [test edilen cihaz] ayrıca bir stylus cihazla (S-Pen) da kullanılabilir. EUT, S-Pen ile S-Pen hareket algılamanın (Hover ve Click) iki farklı endüktif kuplaj modunda çalışır… ”

S-Pen desteği yalnızca Ultra modelinde olacak

FCC veritabanına kaydedilen giriş aynı zamanda iyi bir 9W güç seviyesinde UWB, WIFI 6E ve ters kablosuz şarj desteğinin de cihazda olduğunu doğruluyor. Yalnızca S21 Ultra, S-Pen’i destekleyecek ama cihazın kendi üzerinde bir kalem yuvası yer almayacak. Bunun yerine Samsung, kalem için kendi harici yuvasına sahip bir kasa satacak.

Kutudan S-Pen çıkmayacak

Samsung, S-Pen desteğini yalnızca Samsung Galaxy S21 Ultra modeline ekleyecek ama ne kutu içeriğinden ne de cihazın kendisinden bir kalem çıkmayacak. Tıpkı Apple gibi cihazın dış kasasına manyetik olarak tutunabilen bir yapıda kalemi harici olarak satacak.

Video