PC HocasıHaberlerSamsung, LCD Üretimini Beklenilenden Daha Erken Kapattı!

Samsung, LCD Üretimini Beklenilenden Daha Erken Kapattı!

   

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden Samsung’un ekran üretim şirketi Samsung Display, önceden duyurulan programı iptal ederek LCD üretimini Haziran ayının sonunda kapatma kararı aldı. Sektörün içindeki kişiler, rekabetin çok şiddetli olduğunu ve Samsung Group’un kayıpları sınırlamak istediğini belirttiler.

LCD bölümünü kapatan şirket OLED ve QD (Kuantum Noktalı Ekran) paneller üretmeye odaklanacak ve LCD departmanında çalışan üyeleri QD departmanına taşıyacak.

Display Supply Chain Consultants tarafından yayımlanan raporlar, LCD ekranın fiyatının, bileşenin en yüksek üretim dönemi olan Ocak 2014’teki fiyatının yüzde 36,6’sı olduğunu ortaya çıkardı.

Samsung Display, LCD üretiminin başlangıçta 2020 yılında kapatmayı planlıyordu fakat bir anda Koronavirüs (COVID-19) salgınının ortaya çıkması ve bu süreçte yaşadığımız karantina ve eve kapanmaların tüketici elektroniğine (akıllı telefon, tablet, vesaire) duyulan uygun fiyatlı cihaz talep sebebiyle Samsung bu kararı erteleme kararı almıştı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-lcd-uretimini-beklenilenden-daha-erken-kapatti-128035/ linkinden 28.06.2022 15:06:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video